فرش پازیریک

به نقل از قالیشویی ادیب فرش پازیریک را در یکی از قدیمی ترین تابلو فرشها میتوان دید که متعلق به سال 1947 میباشد.

فرش پازیریک برای آسیای مرکزی بوده و مربوز به چندهزار سال پیش میباشد.

farsh2 (1)

در آن زمان به لت سرمای شدید افارد از پوشت وپشم گوسفندان استفاده میکردند و اقدام به ساخت چادر میکردند.به همین دلیل جنس این فرش و تار وپود آن از پشم گوسفندان است.

کارگاه های بافندگی , در ساده ترین شکل خود از دو دنده چوب که بر روی زمین تعبیه شده بود و بین آن ها تار و ریسمان بسته شده بود , ساخته شده بودند . این ددستگاه ها بافندگی افقی که هنوز هم توسط عشایر استفاده می گردد , این مزیت را دارند که  آن ها به راحتی جمع می شوند و می توان آن را به محل کمپ بعدی انتقال داد .

اگوها در این نوع فرش های اولیه , از نقوش هندسی یا منحنی تشکیل شده اند .

فرش دستباف از مواد نا پایدار و کشف شده بسیار قدیمی تشکیل شده است که نایاب هستند . قدیمی ترین فرش شناخته شده در سال 1947 در طی یک حفاری در سیبری پیدا شده است .   پس از آن جایی که فرش کشف شده ود را بر روی فرش نام گذاری نمودند  به نام فرش پازیریک یا فرش گومی آلتایی . مقیاس فرش 183*200سانتی متر می باشد و تراکم گره آن 360000 گره در مترمربع می باشد . ساختمان این فرش بسیار شگفت آور می باشد و چگالی گره آن بالاتر از فرش های امروزه می باشد که در فروشگاه ها دیده می شود . نقش جنگجویان در حاشیه این فرش به وضوح مشخص است . این فرش احتمالا در ارمنستان یا ایران حدود 400 سال پیش از میلاد ساخته شده بود . وقتی این فرش را پیدا کردند , عمیقا در داخل یک بلوک یخ , یخ زده شده بود , که به این دلیل است که بسیار خوب حفظ شده است .

فرش گبه که منگوله دار شده است , به همان شیوه ای تولید می گردد که برای صد ها سال تولیده می شده است .

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش وشستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید که خدمات آنلاین قالی شویی از قبیل قالیشویی آنلاین و مبل شویی و خشکشویی مبلمان آنلاین با ۲۰% تخفیف ارائه می گردد .ارائه خدمات ما در سراسر تهران و کرج و شهریار صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت قالی شویی ادیب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *