قالیشویی

واقعا قالیشویی ها چگونه فرش و مبل را می شویند؟؟؟

قالیشویی

 • آیا تمایل دارید خود در منزل قالیشویی را انجام دهید؟
 • آیا حلال لکه هایی مانند لکه روغن، لکه چسب، لکه لاک و... را می دانید؟
 • از ترفندهای شستشوی فرش که قالیشویی ها به کار می برند اطلاعی دارید؟

!!! عجیب است اما بعد از خواندن این مطلب مانند یک قالیشویی، به صورت حرفه ای و تکنیکی می توانید بسیاری از خدمات قالیشویی، شستشوی فرش را در منزل خود انجام دهید و لکه ها را به راحتی با حلال خودشان تمیز کنید.

در ادامه مطلب و همینطور مقالات سایت قالیشویی ادیب، نکات، ترفندها و حلال انواع لکه به صورت فیلم، عکس و متن توضیح داده شده است. با ما همراه شوید.

همه ی خانواده ها حداقل یک بار، نیاز به قالیشویی پیدا کرده اند.(و خوب است بدانیم اکثر افراد هم بعد از شنیدن کلمه ی قالی شویی یا شستشوی فرش ، قالیشویی ادیب را به خاطر می آورند.)

اما خوب است خودمان اطلاعاتی درباره نحوه شستشوی فرش و لکه ها داشته باشید تا در صورت لزوم در منزل شستشو را انجام دهید و در شرایط ضروری فرش را به قالیشویی بسپارید.

اما چه بهتر است قبل از آن که شرایط برایمان حساس شود اطلاعاتی راجع به مقوله هایی که جز موارد ضروری و انکار ناپذیر هستند کسب کنیم تا در شرایط لازم با آگاهی و اطمینان جلو رویم. چگونه قالیشویی مطمئن را پیدا کنیم؟ چگونه می توان فرش را در منزل شست؟ و...

حلال شستن انواع لکه از نظر قالیشویی

در این قسمت به صورت خلاصه نحوه شستشوی انواع لکه که مشتریان عزیز مطرح کرده اند، را بیان خواهیم کرد، در صورتی که مایل هستید نحوه شستشو را به صورت کامل بخوانید، ادامه مطلب را ببینید:

نکته : در انتهای همین صفحه، اگر از نحوه شستشوی لکه ای اطلاع ندارید و یا سوالی درباره نحوه شستن فرق، شستشوی مبل، شستشوی موکت و..دارید، برای ما ارسال کنید.

شستن-لکه-نوشابه-از-فرش

بهترین و موثرترین را برای از بین بردن لاک از فرش، از استون استفاده کنید، مقدار مناسب استون را روی پنبه بریزید و سپس پنبه را تنها روی لکه لاک بگذارید و بردارید تا جایی که لاک موجود کمرنگ شود، پس از آن که لکه لاک پاک شد با آب ولرم و صابون لکه را تمیز کنید.

 • چگونه لکه را از روی مبل پاک کنیم؟

لکه های روی مبل را می توان با استفاده از پاک کننده های خانگی مانند: نمک، سرکه سفید و مایع ظرف شویی پاک کرد، اما قبل از به کار بردن این مواد، حتما از عدم آسیب رسیدن مبل در برابر این مواد پاک کننده مطمئن شوید.

 • پاک کردن لکه میوه روی فرش

بهترین روش برای از بین بردن لکه حاصل از میوه های رنگی : استفاده از آب سرد همراه با مایع ظرف شویی است، اما قبل از آن مقدار اضافی میوه را بردارید و سپس با پارچه و ترکیب پاک کننده ای که گفته شد فرش یا لباس را تمیز کنید.(چگونه لکه آبمیوه را تمیز کنیم )

شستن-لکه-میوه-مربا

 • پاک کردن لکه استفراغ از تشک

آب مقطر و سرکه را ترکیب کرده و سپس این ترکیب را در اسپری ریخته وبا استفاده از آن لکه ها ی استفراغ و اثرات به جای مانده از آن را به راحتی تمیز کنید.

 • نحوه تمیز کردن زغال و لکه های سیاه از روی فرش یا پارچه

ابتدا دستکش در دست کنید + به آرامی تکه های زغال و هر ماده ای که عامل لکه سیاه است را بلند کنید + با سرکه ی سفید و آب گرم آثار به جای مانده زغال را پاک کنید

باتوجه با نوع پارچه یا فرش می توان در صورت صلاح دید خود و یا متخصص فرش، برای از بین بردن کامل لکه سیاه و زغال از الکل و ماده پاک کننده ای ملایم و سازگار استفاده کنید. ( نحوه پاک کردن زغال )

پاک-کردن-لکه-زغال-روی-فرش

 • پاک کردن لکه از فرش یا لباس سفید

جوش شیرین را با آب ولرم ترکیب کنید و سپس با استفاده از این ترکیب لکه هارا پاک کنید و پس از آن که لکه ها به کلی ازبین رفت، لباس و فرش را شستشو دهید.

 • تمیز کردن لکه خون

موثر ترین راه برای از بین بردن لکه خون، آن است که لکه را با صابون و آب سرد بشویید، محلول آب سرد را با صابون ترکیب کرده و این ترکیب را پنج دقیقه روی لکه بگذارید و سپس با آب لکه را بشویید.(لکه خون را در پنج دقیقه پاک کنیم؟)

شستن-لکه-خون-موکت

 • نحوه شستن لکه چای از فرش

برعکس لکه خون، لکه چای را با آب گرم بشویید، با یک پاک کننده ی ساده و خانگی همراه با اب گرم می توان به خوبی لکه چای را ازبین برد.

 • نحوه پاک کردن لکه هر نوع سس

بهترین ترکیب پاک کننده برای از بین بردن لکه سس، استفاده از آبلیمو است، مقدار مناسب لیمو روی لکه بریزید و سپس با استفاده از آب لکه را شستشو دهید.

شستن-لکه-سس-ماکارونی

 • چگونه می توان لکه خودکار را پاک کرد؟

لکه خودکار را خیس نکنید + پارچه ای که مرطوب نیست را به اندکی الکل آغشته کرده و با استفاده از آن قسمت های خودکاری شده را تمیز کنید + آثار لکه های خودکار را می توان با استفاده از ماده پاک کننده یا صابون و آب شستشو داد.( مراقب باشید، زیرا ممکن است الکل به سطح زیرین لکه آسیب زده و رنگ و طرح فرش را از بین ببرد، بنابراین برای استفاده اطمینان حاصل کنید.)

 • ازبین بردن لکه روغن از فرش یا لباس!

روغن اضافی را از روی سطح با قاشق بردارید + سپس با آب ولرم و صابون سطح لکه را بشویید + می توان برای شستشوی عمیق تر از نمک نیز استفاده کرد. (نحوه پاک کردن لکه روغن به صورت کامل)

پاک -کردن-لکه-روغن-ماشین

پاک -کردن-لکه-روغن

 • چگونه لکه جوهر را تمیز کنیم؟

قبل از آن که لکه را تمیز کنید، پنبه و یا پارچه ای نرم را به الکلی آغشته کرده وسپس به آرامی روی لکه جوهر بکشید، در ادامه لکه را با استفاده از آب ولرم و صابون کاملا تمیز کنید.(چرا لکه جوهر سخت پاک میشود؟)

 • حذف لکه ادرار از روی فرش یا لباس

ابتدا باید ادرار اضافی را از سطح مورد نظر پاک کرد، بنابراین پارچه ای را چندین مرتبه بدون ایجاد هرگونه فشاری روی لکه بگذارید و بردارید، سپس با استفاده از سرکه سفید+ آب خنک+مایع ظرف شویی، لکه را تمیز کنید.

شستن-لکه-ادرار-از-روی-فرش

چه زمانی برای شستشوی لکه به قالیشویی مراجعه کنیم؟

ممکن است از نحوه شستن لکه و حلال آن اطلاع داشته باشیم، اما به دلیل آن که فرش قدیمی است یا فرش بسیار با ارزش است و یا به طور کلی هیچ اطلاعی از جنس فرش نداریم، بهتر است فرش را خودمان نشوییم، در این مواقع توصیه می شود با یک قالیشویی معتبر مشورت کنید و یا فرش را به آن ها بسپارید.

 • قتی فرش ما کثیف میشود نیاز به قالی شویی است .
 • وقتی مبلمان ما احتیاج به شستشو دارد نیاز به قالیشویی است.
 • وقتی فرش پاره شده و آسیبی میبیند نیاز به قالیشویی است.
 • وقتی احتیاج به شستشوی موکت داریم نیاز به قالیشویی است.
 • و...

بنابراین در خیلی ازموارد لازم است قالیشویی معتبر و قابل اطمینان پیداکنیم.

چگونه یک قالیشویی خوب پیدا کنیم؟

1- ابتدا واژه قالیشویی و یا هر واژه شبیه به آن را در اینترنت و گوگل جستجو کنید.

سپس قالیشویی های زیادی برای شما پیدا خواهد شد.

2- قالیشویی های یافت شده را بررسی کنید: نظر مردم را در سایت ها نسبت به قالیشویی مطالعه بفرمایید و سابقه قالیشویی را در نظر بگیرید و دیگر عوامل مهم که در مقاله چگونه قالیشویی خوب پیدا کنیم؟ به اختصار توضیح داده شده است.

نحوه-صحیح-قالیشویی

3-مطمئن شوید قالیشویی مجاز بوده و عضو اتحادیه باشد.( این امر بسیار مهم است زیرا اگر قالیشویی زیر نظر اتحادیه نباشد پس از بروز مشکل کسی پاسخگوی شما نیست و همین طور نرخ قالیشویی تحت نظر اتحادیه باشد)

4- از کارشناسان قالیشویی درباره ی شستشوی فرش و یا شستشوی مبل خود مشاوره بگیرید.

5- قالیشویی که کارش ضمانت دارد را برگزینید. ( گارانتی قالیشویی )

6- در آخر از مهم ترین فاکتور ها مخصوصا از نظر مشتریان، هزینه قالیشویی است، که اگر قالیشویی معتبر و مجاز باشد دارای نرخ مشخصی است.( هزینه قالیشویی)

مقالات مربوط به قالیشویی

عضو رسمی اتحادیه قالیشویی تهران

بهمن ۱۵, ۱۳۹۸
نحوه-کار-قالیشویی

نحوه کار قالیشویی چگونه است؟

[…]
بهمن ۷, ۱۳۹۸
شستن-فرش-با-شامپو

تمیز کردن فرش با شامپو

[…]
دی ۲۴, ۱۳۹۸
persian-rug-cleaning

قالیشویی در شهرک غرب

[…]
دی ۲, ۱۳۹۸
carpet-cleaning-in-dublin-city-centre.jpeg

قالیشویی چگونه فرش را می شوید؟

[…]
آبان ۵, ۱۳۹۸

تخفیف ویژه قالیشویی

[…]
مهر ۱۹, ۱۳۹۸
شستشوی-انواع-لکه

قالیشویی ادیب تهران

[…]
مهر ۸, ۱۳۹۸
adib-carpet-cleaning-min

شستشوی فرش ادیب

[…]
مهر ۴, ۱۳۹۸
Carpet-cleaning-

قیمت شستشوی فرش قالیشویی ادیب

[…]
شهریور ۳۰, ۱۳۹۸
قالیشویی-شرق-تهران

قالیشویی شرق تهران

[…]
شهریور ۲۸, ۱۳۹۸
تعرفه-قالیشویی-

تعرفه قالیشویی

[…]

6 دیدگاه ها

 1. شقایق گفت:

  روی تشک لکه خون هست چه طور میتونم تمیز کنم؟ قالیشویی پاک میکنه لکرو؟

 2. قالیشویی ادیب گفت:

  سلام دوست عزیز، مهم است که لکه خون قدیمی است یا جدید و جنس تشک از چیست؟
  اما به طور کلی به یاد داشته باشید لکه خون با آب سرد و صابون شسته می شود، اما اگر به این نوع شستشو جواب ندهد باید را ههای دیگر را امتحان کنید که در این مقاله توضیح داده شده است.
  پاک کردن لکه خون از تشک

 3. saed karimi گفت:

  لکه گازوئیل با چی پاک میشه؟ میشه کمک کنید؟؟؟

 4. قالیشویی ادیب گفت:

  سلام دوست عزیز، لکه گازوئیل را با جوش شیرین بپوشانید و پس ا زگذشت چند دقیقه ای مواد پاک کننده ی سازگاری را روی لکه ریخته و در ادامه بعد از گذشت ۱۵دقیقه لکه را با آب گرم بشویید.

 5. حسام گفت:

  من شهریار هستم، سفارش شستشوی فرش قبول می کنید؟

 6. قالیشویی ادیب گفت:

  بله، می توانید از طریق صفحه سفارش آنلاین درخواست خود را ثبت نموده و یا با شماره ۴۷۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.