اگر در منزل تابلو فرش دارید این مطلب را حتما بخوانید!

اگر در منزل تابلو فرش دارید این مطلب را حتما بخوانید!

در این مقاله چهار اصل مهم در نگهداری درست تابلو فرش و یا فرشهایی که به دیوار نصب میشوند بیان میشود .اگر هم در حال حاضر تابلو فرش شما کثیف و آلوده شده است میتوانید آنرا به قالیشویی مطمئنی بسپارید.

1- وقتی تابلوفرش یا فرشی را به دیوار نصب کنید مسلما دچار لکه و آلودگیهای خوراکی نمیگردد بنابراین کثیفی های فرشی که به دیوار نصب است بسیار متفاوت از فرش در کف منزل است.

فرشهای دیواری بیشتر دچار خاک و تغیر رنگ میشوند.میتوان با استفاده از نایلونی شفاف و منعطف مانند سلفون آنرا کاملا پوشاند تا پس از گذر زمان نایلون را به راحتی عوض کنید و نیاز به شستشو و قالیشویی پر زحمت نباشد.

نگهداری-زیباترین-تابلو-فرش-قالیشویی-ادیب

2- به طور کلی قبل از نصب فرش بر دیوار یا پله و هرجای دیگر ابتدا بررسی کنید واقعا این فرش در این مکان مناسب است؟

برای مثال روی پله ها فرشهای حساس و روشن قطعا نصب نکنید زیرا هر اندازه مراقب باشید باز هم مشکل ساز است.

میتوان از فرشهایی با رنگهای خاستری یا خاکی در این مناطق پررفت و آمد استفاده نمود.

تابلو فرشها را در مناطق نزدیک حرارت و دوده مانند شومینه و رطوبت مانند پنجره به هیچ وجه نصب نکنید زیرا آثار زیان بار آن به هیچ وجه جبران پذیر نیست.

به طور کلی ممکن است منطقه ای که در ان زندگی میکنید دارای رطوبت باشد بنابراین مراقب باشید و تابلو فرشهارا هر ماه دو مرتبه رسیدگی کنید تا رطوبت در آن اثر نکند.

نگهداری-زیباترین-تابلو-فرش-قالیشویی-ادیب

3- تابلو فرشهارا بدون توجه ، معمولا دستمالی را خیس کرده و شروع به نظافت میکند ، باید با توجه به نوع و جنس بافت فرش در تابلو فرش و به همان طریقی که حین خرید به شما توصیه شده است شستشو شود و یا اگر اطلاعی ندارید با قالیشویی مشورت کنید.(عدم رعایت باعث قاتی شدن رنگ در برخی موارد میگردد.)

4- اگر تابلو فرش دارای قاب است چه بهتر اما اگر بدون قاب است حتما از استحکام آن اطمینان حاصل کنید زیرا آویزان بودن و سست بودن آن باعث میشود تابلو فرش برای همیشه همان حالت را به خود بگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *