تمیز کردن مبل سفید یا روشن

در این مقاله اصولی مهم و پایه را برای نحوه نگهداری و تمیز کردن مبلمان روشن بیان خواهیم کرد تا بتوانیم عمر مبلمان را افزایش دهیم و کمتر به قالیشویی یا خشکشویی مبلمان احتیاج پیدا کند.

مبل سفید را با چه ترفندی نگهداری کنیم؟

طبق تجاربی که از شستشوی مبل و گفتگو با مشتریان حاصل شده است در اغلب موارد کثیف شدن و کدر شدن و.. مبل روشن به دلیل رعایت نکردن موارد زیر است:

شستن-مبل-سفید-قالیشویی-ادیب

چه مبل کثیف شد و چه نشد باید حداقل هفته ای 2بار آنرا بررسی کرده و با پارچه ای که کمی رطوبت دارد یا برسی نرم روی مبل بکشیم تا گرد و غبار روی آن ننشیند ، در غیر این صورت به مرور مبل چرک میگردد بدون آنکه قبلش کثیفی قابل ملاحظه ای وجود داشته باشد.

  • پوشاندن مبل با روی مبلی

در زمانهای طولانی که از مبل کمتر استفاده میشود مانند شب و موقع خواب و مسافرت و… حتما روی مبل پارچه ای بیاندازیم بهتر است حتی زمانهایی که از مبل استفاده میکنیم و مهمان نیست روی مبل پارچه باشد این نکته برای تمام مبل ها صدق میکند اما مبل روشن تفاومتی دارد ، باید پارچه ای که برای مبل سفید یا روشن انتخاب میشود ،خود روشن بوده و بهتر است دارای شکلهای رنگی اندکی باشد و معمولا پارچه ای سفید پیشنهاد میشود.

شستشوی-مبل-روشن-مبلشویی-قالیشویی-ادیب

زمانی که روی مبل پارچه ای رنگارنگ و یا پارچه ای بی کیفیت پهن کرده باشیم  زمانی که روی مبل نشسته باشیم در صورت عرق کردن و گرم شدن ناحیه ای از مبل ممکن است رنگهای پارچه به مبل منتقل شود و یا اگر پارچه بی کیفیت باشد زرد شود. و در مواقعی که پارچه روی مبل به هر علتی خیس گردد ، احتمال انتقال رنگ وجود دارد.

  • استفاده کردن از سفید کننده

تمیز-کردن-مبل-چرک-قالیشویی-ادیب

اکثر افراد برای شستشوی مبل روشن از سفید کننده ها استفاده میکنند بهتر است بدانیم با اینکه مبل شاید سفید و روشن باشد اما ممکن است به سفید کننده حساس بوده و دچار اسیب شود در اکثر مواقع ما استفاده از سفید کننده را پیشنهاد نمیکنیم مگر آنکه در نقطه ای خارج از دید آنرا امتحان کرده باشیم.

ادامه نحوه تمیز کردن انواع لکه از مبل سفید یا روشن را در مقالات بعدی ما بخوانند…

 

… واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب …

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *