فرشی-از-لاله
بزرگترین فرش لاله جهان
می 3, 2019
پاک-کردن-لکه-چای
چکونه لکه چای را پاک کنیم؟
می 6, 2019
ازبین-بردن-لکه-خرمالو

ازبین-بردن-لکه-خرمالو

ازبین بردن لکه خرمالو از لباس

مشغول خوردن خرمالویی رسیده هستیم و ناگهان مقداری از میوه یا آب خرمالو روی لباس چکه می کند. چگونه لکه خرمالو را پاک کنیم و یا اگر مقداری از این میوه روی فرش ریخت چگونه قالیشویی را به صورت اصولی انجام دهیم؟

برای پاک کردن هر نوع لکه ای یک سری مراحل اولیه پاکسازی ثابت است. جمله:

۱- ابتدا مقداراضافی و جامد لکه را باید از روی لباس یا فرش برداریم. با استفاده از لبه ی نرم چاقو یا قاشق خرمالو را بردارید.( مراقب باشید در حین برداشتن خرمالو لکه را گسترش نداده و یا فشار وارد نکنید.)

شستن-لکه-میوه-خرمالو

شستن-لکه-میوه-خرمالو

۲- سپس با همان چاقو یا قاشق سطح لکه را بتراشید تا هر انچه می شود ناحیه مورد نظر تمیز گردد.

۳- پارچه ای سفید  نمناک تهیه کرده و روی لکه بگذارید و بردارید.( در این مرحله لکه تا جایی که نی شود تمیز شده و باقی مراحل را بادی با مواد پاک کننده متناسب با لکه سطح مورد نظر را تمیز کنیم.)

مقالات مرتبط:

پاک کردن لکه شیرموز

تمیز کردن لکه آبمیوه

۴- از این مرحله به بعد در پاک کردن انواع لکه متفاوت است . برای پاک کردن لکه خرمالو، آب و آمونیاک را بردارید و با استفاده از آن ها سطح لکه را به صورت کامل شستشو دهید. ( مراقب باشید به اندازهو متناسب با وسعت لکه آمونیاک بریزد و از خیس کردن پارچه یت فرش بپرهیزید.)

ازبین-بردن-لکه-خرمالو

ازبین-بردن-لکه-خرمالو

۵- در ادامه اگر لکه از بین رفت مرحله ششم را انجام دهید در غیر این صورت با استفاده از مقداری نمک سطح لکه را بپوشانید و اجازه دهید مدتی روی لکه باشد و سپس نمک را تمیز کنید.

۶- تا اینجای کار لکه کمرنگ شده و یا تغریبا از بین رفته است. ماده پاک کننده متناسب با جنس پارچه یا فرش را تهیه کنید و یا با استفاده از پودر های شوینده سطح آلوده را بپوشانید و سپس با آب و ماده پاک کننده ای که انتخاب کردید سطح لکه ر تمیز کنید.

 

مقالات مفید:

لکه روغن را چگونه پاک کنیم؟

 

۷- پس از اتمام کار شستشو، نوبت به آن می رسد که لکه را خشک کنید. لکه رابادقت خشک کنید تا ببینید آثار ی از لکه خرمالو باقی نمانده باشد . در صورتی که همچنان آثار از لکه باقی بود می توان مراحل را تکرار کرد.

 

… واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب …

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با۲۰%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.