persian-rug-cleaning
قالیشویی در شهرک غرب
2020-01-14
شستن-فرش-با-شامپو
تمیز کردن فرش با شامپو
2020-01-27
شستشوی-لکه-چای

ازبین بردن لکه چای روی فرش کرم رنگ

لکه چای از جمله لکه هایی است که شاید همه یک بار تجربه آن را داشته باشند، با وجود آن که لکه چای به نظر لکه ی پیچیده و سختی به نظر نمی رسد اما زمانی که حتی مقدار اندکی از آن روی فرش،مبل و حتی لباس می ریزد باید با تکنیک های قالیشویی های حرفه اِی از بین بردن لکه چای روی فرش را آموخت، در غیر این صورت ممکن است برای همیشه لکه بماند.

اما چگونه می توان در کوتاه ترین زمان لکه چای را برای همیشه از بین برد؟ در این مقاله تبرفندهایی که شاید قالی شویی ها نیز از آن استفاده می کنند، لکه چای را به خوبی تمیز خواهیم کرد.

شستشوی-لکه-چای

اشتباه رایج در پاک کردن لکه چای

قبل از آن که درباره نحوه شستن لکه چای صحبت کنیم، باید درباره یک اشتباه رایج و بسیار غلط صحبت کنیم و آن هم این است که اکثر افراد با مواجه شدن با هر نوع لکه ای سریعا اسکاج را برداشته  وبه مقداری مایع شستشو آغشته کرده  و روی لکه ها می کشند به امید آن که پاک شود!

این کار بسیار غلط است، برخی از لکه ها با این عمل برای همیشه ماندگار خواهند شد و دیگر مثل قبل پاک نخواهند شد.

حتی برخی حلال لکه ها را می شناسند اما در ابتدا این راه را امتحان می کنند و با خود میگویند شاید پاک شد د رحالی که اگر از ابتدا لکه را طبق اصول شسته بودند، در کوتاه ترین زمان و بدون اتلاف وقت لکه پاک شده بود.


مطالب پربازدید:


چگونه لکه چای را پاک کنیم؟

  1. شستن لکه چای با آب سرد: شاید جالب به نظر برسد اما آب سرد خالی یکی از حلال های لکه چای است، برخی از لکه های چای که عمیق و غلیظ نیستند با آب سرد به سرعت پاک می شوند.
  2. شستشوی لکه چای با نمک : با نمک سطح لکه چای را بپوشانید و اجازه دهید چند دقیقه ای نمک روی سطح لکه باقی بماند سپس لکه را با آب سرد بشویید.
  3. شستن لکه چای با مایع ظرفشویی: برای کسانی که علاقه خاصی به پاک کردن لکه با مایع های شوینده دارند هم راهی وجود دارد، اما این راه در همه حال مخصوصا زمانی که لکه چای روی مبل یا فرش ایجاد شده زیاد کاربرد ندارد زیرا بهتر است لکه در آب گرم ومایع ظرف شویی خیسانده شود تا موثر واقع شود.
  4. تمیز کردن لکه چای با سرکه: اگر اهل پاکسازی منزل باشید حتما سرکه را به عنوان یکی از محبوبترین شوینده های خانگی شنیده اید، با استفاده از سرکه می تاون لکه چای را به خوبی تمیز کرد و از شر آن خلاص شد.
  5. پاک کردن حتمی لکه چای با لیمو : لیمو خاصیت اسیدی و پاک کنند های خوبی در بین پاک کننده های خانگی و در دسترس دارد، مقداری لیمو روی سطح لکه بچکاندی و اجزاه دهید اثر خود را روی لکه بگذارد، سپس سطح لکه را با اب سرد بشویید.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *