ترفند شستن فرش دستبافت در منزل
بزرگ ترین واردکنندگان فرش دستباف ایران
2018-10-20
فرش ایرانی پرچم دوم کشور است
فرش ایرانی پرچم دوم کشور است!
2018-10-22

ترفند شستن فرش دستبافت در منزل

فرشهای دستبافت بسیار متفاوت از فرشهای ماشینی هستند. باتوجه به اینکه امروزه فرشهای ماشینی نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و دارای قیمت و ارزش فراوانی هستند اما فرشهای دستبافت از جمله کالاهای بسیار ارزشمند هستند که بدون دخالت ماشین و توسط انسان تولید و بافته میشود.قالیشویی و شستن یا خشکشویی فرشهای دستبافت بسیار مهم و حائز اهمیت است. و حداقل باید یکسری اصول اولیه را قبل از شستن آنها بدانیم.

تمام نکات و مراحلی که در مقاله ذکرمیشود را بادقت مطالعه کرده و به ترتیب انجام دهید.

Oriental Rug Repair and Cleaning Care,Water Damage Recovery, Carpet Cleaning, , Pet Stains Furniture Cleaning, Air Duct Cleaning, Tile & Grout Cleaning, Mattress Cleaning

  • خاکگیری فرش دستبافت

فرشهای دستبافت قبل از شستشو حتما باید خاکگیری شود. به دلیل اینکه خاک و غبار در فرش های دستبافت ممکن است در طولانی مدت باعث فرسودگی و خراب شدن فرش گردد.

ابتدا با زدن ضربات محکم به فرش تمام گرد و غبار را آن خارج کنید. (اگر موکت،فرش کوچک،پادری یا به طور کلی فرش قابل حمل و سبک دارید فرش را تکان دهید.)

  • پاکسازی فرش دستبافت

در ادامه خاکگیری فرش نوبت به آن میرسد که اطمینان حاصل کنیم هیچگونه خاک،غبار،آلودگی سطحی در فرش نیست. بنابراین یک برس نرم تهیه کرده و آنرا به مقدار اندک مرطوب کنید و در جهت خواب فرش ،روی سطح ان بکشید و حرکت دست به صورتی باشد که گرد و غبار را به سمت خارج فرش ببرید.

سپس پشت فرش را نیز برس بکشید . در این مرحله فرش عاری از هر گونه آلودگی سطحی خواهد شد.

  • بازرسی فرش

فرش را با دقت بررسی کنید و ببینید هیچگونه لکه و کثیفی روی سطح فرش نباشد. اگر با لکه ای برخورد کردید حتما با توجه به روشهای پاک کردن لکه ،آنهارا در این مرحله از بین ببرید.

به هیچ وجه از موادشوینده شیمیایی ، پودرهای  شستشو و مواد پاک کننده حاوی نرم کننده و همینطور پارچه ی ضخیم برای شستشو استفاده نکنید.

ادامه مراحل شستشوی فرش دستبافت را در مقالات بعدی ما بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *