قالیشویی خوب در تهران
2019-03-02
شستشوی-لکه-شیر
پاک کردن لکه شیر از فرش + فیلم آموزشی
2019-03-04
شستشوی-لکه-زعفران

تمیز کردن انواع لکه با الکل

روشهای بیشماری برای ازبین بردن لکه ای عجیب و غریب و عمیق  بر روی فرش یا مبل وجود دارد اما به طور کامل برای قالیشویی و تمیز کردن هر لکه ای نیازی به پاک کننده های شیمیایی نیست، بسیاری از لکه ها در چند دقیقه با الکل برطرف خواهند شد. اما باید اصول استفاده از الکل را بدانیم.

پاک کردن لکه جوهر

برای شستن لکه هایی مانند لکه جوهر ، از الکل به راحتی برای تمیز کردن آن استفاده نمود.

مقدار اندک الکل بر روی پنبه و یا پارچه ی نرمی آغشته کنید و سپس پنبه ی الکلی را به آرامی روی لکه جوهر مالش دهد .( حرکت دست به سمت مرکز لکه باشد.)

الکل در حین تمیز کردن ممکن است از بین برود بنابراین در حین شستشو چند بار پنبه را به الکل آغشته کنید تا زمانی که جوهر کاملا برطرف گردد.

شستشوی-چرم-قالیشویی

تمیز کردن لکه های چرب

جالب است بدانید برای تمیز کردن لکه های چرب و یا نشات گرفته از غذا نیز میتوان از الکل استفاده کرد. الکل اول حالت چربی لکه را به طور کامل از بین میبرد بنابراین بعد از استفاده از الکل باید از پاک کننده های دیگر نیز استفاده نمود.

ابتدا چربی و مواد اضافی جامد را با قاشق تمیز کنید و سپس مانند مرحله قبل ابتدا با پارچه ای اغشته به الکل لکه را تمیز کنید .

در حال حاضر آثاری از لکه همچنان موجود است بنابراین با استفاده از آب گرم و صابون سطح لکه را کاملا تمیز کنید و شستشو دهید.

اگر لکه عمیق و قدیمی باشد ممکن است باید همچنان به شستشو ادامه دهید . بدین صورت اسپری الکل را بردارید و به مقدار متناسب با لکه از آن استفاده کنید و روی لکه بریزید .

این مرحله ممکن است ۱۰ دقیقه زمان ببرد. سپس دوباره سطح لکه را بشویید.

نکات مهم:

قبل از اینکه از الکل استفاده کنید در ابتدا بررسی کنید الکل برای سطح فرش یا پارچه ی مبل مناسب باشد و آسیبی به آن وارد نشود.

ممکن است الکل رنگ فرش را تغیر دهد و یا کمرنگ کند.

در برخی مواقع ممکن است باعث سست شدن و از بین رفتن بافتهای فرش و پوسیده شدن آن شود.

 

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با۲۰%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *