حذف لکه های حاصل از سفید کننده روی لباس(۲)

حذف لکه های حاصل از سفید کننده از لباس
اکتبر 25, 2017
جدیدترین و زیباترین پادری ها
اکتبر 26, 2017

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/adibcar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 214

حذف لکه های حاصل از سفید کننده روی لباس

در مقاله قبل نحوه حذف لکه های سفید بیان شد در ادامه روشهای دیگر را خواهیم گفت تا قالیشویی به نحو احسن انجام گیرد .

اگر از سفید کننده ی تنها استفاده کنید بافت لباس یا فرش بسیار سست شده و پس از مدتی به راحتی پاره شده و سوراخ میشود.بنابراین باید خنثی کننده ی سفید کننده استفاده کنید.( (هیدروژن پراکسید)Hydrogen Peroxide-Anti-chl(خنثی کننده کلر)-orStop Bleach)

حال وان را خالی کرده و در آن آب بریزید و لباس را شستشو دهید.

سپس مقداری از خنثی کننده را در وان ریخته (مقداری که از خنثی کننده استفاده میکنید در هر کدام متفاوت است برای مثال Stop Bleach :یک گرم را در آب ترکیب کنید برای ضد کلر:نصف قاشق چای خوری و برای پراکسید هیدروژن از یک چهارم نصف فنجان استفاده کنید.)

مراقب باشید در حین استفاده از مواد اسیدی دیگر مانند: سرکه استفاده نکنید زیرا با هم واکنش داده و لباس از بین میرود و ممکن است خطر ناک باشد.

روش سوم:

یکی از بهترین و راحت ترین راه ها که به ذهنمان سریع خطور میکند این است که رنگ زمینه لباس را پیدا کرده و با دقت لکه ها را پوشش دهیم.

اگر لباسمان جنس خاصی ندارد ولکه ها بسیار کوچک هستند میتوان به راحتی باستفاده از ماژیک یا رنگ(دقیقا رنگ زمینه ی لباس) تمام لکه هارا پوشاند.

توجه : لباسی که به این طریق ترمیم شده است ممکن است بعد از یک بار شستشو رن های به کار برده شده از بین بروند و یا رنگ در لباس پخششود بنابراین مراقب باشید رنگی که استفاده کردید ثابت بوده و خود ایجاد مسکل نکند.

اما برای رنگ کرده اصولی پارچه به این ترتیب راحل زیر را انجام دهید:

مقداری حذف کننده ی رنگ تهیه کنید : Rit Color Remover یا هر حذف کننده ای که از فروشگاه ها تهیه کرده اید.

وان را پر از آب گرم کنید.

مقدار مناسب از حذف کننده ی رنگ را در وان بریزید.(با توجه به مقدار آب یا غلظت لکه ها میتوان حذف کننده را کمتر یا بیشتر ریخت)

لباس را از ۱۰ تا ۳۰دقیقه در وان نگه دارید .

سپس وان را خالی کنید و با آب شستشو دهید و رنگ دلخواه و مورد نظر را اضافه کنید.

“واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب”

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.