روشهای جدید حذف لکه های قدیمی
اکتبر 3, 2017
اصول شستشوی کوسن در منزل
اکتبر 4, 2017

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/adibcar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 214

فرش ایرانی در آستانه نابودی

به نقل قالیشویی ادیب و گزارش تراز ، در دهه‌های اخیر فرش دستباف، شهرت جهانی خود را از دست داده و با گسترش تولید فرش‌های ماشینی، خانه‌های ایرانی نیز از این زیور ناب فرهنگی تهی شده است.

از گذشته‌های دور یکی از کالا‌های ایرانی که آوازه جهانی داشته، قالی دستباف بوده است.

اما این هنرصنعت ملی در دهه‌های اخیر، شهرت جهانی و همچنین بازار پررونق بین المللی خود را از دست داده و از طرف دیگر با گسترش تولید فرش‌های ماشینی، خانه‌های ایرانی نیز از این زیور ناب فرهنگی تهی شده است.

دلایل این اتفاق شوم را می‌توان در مسائل مختلفی جستجو کرد، برخی از کارشناسان معتقدند افزایش قیمت نهاده‌های اولیه موجب بالا رفتن قیمت فرش دستباف ودرنتیجه کاهش قدرت خرید مردم شد.

اما برخی دیگر علت اصلی را تغییر سلیقه و فرهنگ مردم دنیا و ایران می‌دانند و معتقدند باید طرح ونقشه قالی‌های امروزی به روز شود.

اکنون زمان آن رسیده است که فکر اساسی برای حل مشکلات فرش دستباف ایرانی کنیم و ته مانده این هنر ناب ملی را از نابود شدن نجات دهیم و این هدف حاصل نمی‌شود مگر با همکاری تمام نهاد‌ها و دستگاه‌های مرتبط بافرش و تولید کنندگان بخش خصوصی در رقابت با حریفان خارجی فرش دستباف کم آوردیم.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.