چگونه آفات و سوسک های فرش را از بین ببریم؟

سوسک های فرش آفاتی هستند که مداوم در فرش،موکت،مبل و یا هر پارچه ی دیگر ممکن است موجود باشد. اما همیشه خلاص شدن از این موجودات ریز یک چالش بوده است. زمانی که بدانیم سرچشمه این موجودات چه مواردی میباشد شاید بهتر بتوانیم قالیشویی و شستن فرش را انجام دهیم.
برای اینکه یک پاکیزگی همیشگی داشته باشیم و باخیالی راحت از وسایل منزل استفاده کنیم باید نکاتی را بدانیم و مراحلی را انجام دهیم. مراحل زیر را باید به ترتیب و با دقت انجام دهیم تا نتیجه مطلوب را دریافت کنیم. حذف-سوسک-فرش
  1. ابتدا منبع آلودگی را شناسایی کنیم. هر کدام از موجودات:سوسکها،لارو و… میتوانند به راحتی فرش یا مبل را از بین ببرند.آنها با خوردن پشم و بافتهای فرش آسیبی جبران ناپذیر به فرش یا پارچه وارد خواهند کرد.

نشانه های وجود موجودات ریز در فرش چیست؟

  • وجود لکه های قهوه ای ، قسمتهایی از فرش بدون پرز و پشم شده باشد به تعبیری میگویند کچل شده است،پوسته پوسته شدن فرش،سوراخ شدن بعضی قسمتهای فرش.
ضدعفونی-کردن-فرش-قالیشویی
  • این موجودات میتوانند در خارج محیط فرش یا خانه زندگی کنند و برخی هم در خود فرش، اما تخم گذاری و تکثیرشان در محیطی تاریک یا مرطوب صورت میگیرد.
  • رنگ این موجودات اکثرا قهوه ای،قرمز،سفید راه راه است.

نکات کلی وجود دارد تا از شکل گیری این موجودات در فرش و محیط خانه جلوگیری شود.

1- حداقل یک روز در هفته خانه را بادقت وکامل جارو کنید. ازبین-بردن-موجودات-فرش 2- هر پارچه یا وسایلی از این قبیل در منزل را چندوقت یک بار شستشو داده و تمیز کنید. 3- فرش یا مبل را در حالت مرطوب رها نکرده و حتما خشکشویی را انجام دهید. 4- به محض ایجاد آلودگی و یا لکه ، سریعا اقدام به پاکسازی آنها کنید و اطمینان حاصل کنید از بین رفته اند. 5- لکه هایی که عامل ایجاد این میکروب ها هستند از جمله:لکه ادرار،مدفوع و … را با دقت فراوان و  ضدعفونی کننده ها بشوییم. اما اگر از وجود این موجودات در فرش بی اطلاع بودیم و یا میدانیم در فرشمان هستند چگونه فرش را بشوییم؟ و از وجود آنها فرش را پاک کنیم؟ در آینده این مقاله ها را بخوانید…

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *