نحوه از بین بردن چروک فرش

 

برای افراد بسیاری پیش آمده، به دلیل آن که وسایل سنگینی روی فرش قرارداده اند و یا پس از قالیشویی، چین و چروک و موج هایی روی فرش تورفتگی و چاله هایی شده ایجاد شده است. اما از بین بردن چروک فرش چگونه است و چطور می توان  فرش را مانند روز اولش صاف و بدون چروک کرد؟ بله ترفندهایی برای ازبین بردن چروک های فرش وجود دارد که در ادامه بیان خواهد شد.

 

چگونه چروک فرش را در منزل از بین ببریم؟

به علل مختلفی ممکن است در طول استفاده از فرش باچین و چروک، شکستگی، تاشدن و موج هایی در فرش مواجه شویم. اما چین و چروک را می توان به راحتی باچند ترفند برای همیشه از بین برد. می توان چروک فرش را در منزل ازبین برد و یا فرش را به طور کلی به قالی شویی بسپارید. اما در این مقاله تکنیک هایی برای رفع چروک در منزل توضیح داده خواهد شد با ما همراه باشید. بهتر است در هنگام انتخاب خدمات شستشوی فرش، از خدمات اتوپرس نیز استفاده نمایید. لازم به ذکر است میتوانید با انتخاب اعلاشویی خدمات کاملی برای فرش داشته باشید.

مسلما در منزل هر کسی اتو یافت می شود بنابراین با استفاده از آن می توان تا حدودی به خوبی از شر چروک های فرش خلاص شد.

بسیاری از افراد زمانی که قصد ازبین بردن چروک های فرش را دارند، فرش را زیر اجسام سنگین گذاشته و یا در فضایی پهن می کنند تا به مرور صاف شود، این یک راه رایج و آسان است اما زمانی که می خواهید به سرعت تمامی چروک ها ازبین برود و نگران آسیب دیدن فرش هستید، کارآمد نیست. بنابراین برای از بین بردن سریع چروک فرش بدون آسیب به آن، ترفند های زیر را امتحان کنید.

از بین بردن چروک فرش

اما برای این کار نیاز به بخار حاصل از اتو داریم، بنابراین اتو بخار بهتر عمل خواهد کرد، طبق مراحل زیر کار را دنبال کنید:

از بین بردن موج فرش با بخارشو

  • امروزه در اکثر خانه ها بخارشو پیدا میشود. در صورتی که بخارشو دارید، میتوانید به راحتترین شکل چروک فرش را از بین ببرید.
  • بخارشو را در بالای قسمته ایی از فرش که دچار تورفتگی و چروک است. نگه داشته و بخار را به سمت قسمت مورد نظر وارد کنید، مراقب باشید بخار زیاد به فرش آسیب نزند!
  • یک برس بردارید و روی بافت های فرش بکشید و الیاف را به آهستگی حرکت دهید.( قسمتی از فرش که دچار فرورفتگی و برآمدگی است را در حین آن که بخار اتو به آن برخورد می کند. با دست به جهت مخالف مالش دهید)
  • این مراحل را می توان چندین مرتبه تکرار کرد تا نتیجه ی دلخواه بدست آید.

نکته : مراقبت باشید در حین انجام کار، بخارشو را بیش از اندازه به فرش نزدیک نکنید تا الیاف آن دچار آسیب نشود. همچنین باید توجه داشته باشید که این روش برای همه فرشها مناسب نیست و فرشها با الیاف خاص باید با روش مناسب خود اتوپرس شوند.

 

 کمپرس یخ

  • روش دیگر این است که فرش را کمپرس کنید. یعنی تعدادی یخ روی فرش بگذارید و اجازه دهید مدتی به این حالت بماند تا سطح فرش صاف شود.
  • می توان پس از آن که روش قبلی را انجام دادید، کمپرس را برای مسطح کردن کامل فرش نیز امتحان کنید.

 

رفع چروک فرش در قالیشویی

زمانی که فرش را به قالیشویی می سپارید. برای ازبین بردن چروک های فرش دستگاه های مجهزی وجود دارد:

قبل از آن که از نحوه رفع چروک توسط قالیشویی صحبت کنیم، باید بگوییم زمانی که فرش شسته می شود پس از اتمام شستشو، خشکشویی فرش انجام می شود و سپس اتوپرس خواهد شد.

بنابراین یکی از مراحل اصلی که در هر بار شستشو در قالیشویی انجام می شود، رفع چروک های فرش و اتوپرس فرش است، بدین ترتیب رفع چروک فرش خودکار انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *