اعلاشویی

اکثر افرادی که حداقل یک بار فرش به قالیشویی فرش داده اند. با این اسم آشنا هستند اعلاشویی! که ممکن است بارها ایم اسم را از اپراتورهای قالیشویی و تکنسین هاییی که برای بردن فرش می آیند، شنیده اند. و بدانند شستشوی فرش تنها یک نوع شور وجود ندارد بلکه انواع شستشو فرش داریم. اما این شستشو ها چه فرقی دارند؟ یا اینکه اعلاشویی چیست؟ یا اعلاشوئی چگونه است؟ آیا نانوشویی در قالیشویی همان اعلاشوری است؟ کدام نوع شستشو را انتخاب کنیم؟ و هزاران سوال دیگر که در این مقاله به بررسی آنها را  خواهیم پرداخت.

باتوجه به نوع فرش و میزان آلودگی که در فرش وجود دارد انواع مختلفی از شستشو می تواند مناسب باشد. برای مثال فرش شما به طور سطحی و کم کثیف شده است بنابراین تنها نیاز به شستشو عادی دارد و یا فرش دارای لکه است پس شستشوی های دیگری مانند لکه بری و… ممکن است نیاز باشد، اعلاشویی هم جز بهترین شستشو ها می باشد. که فرش به نحو احسن و با کیفیت و با بهترین مواد شسته می شود و تمام خدمات رویش انجام می گیرد.

 

 

اعلاشویی و مزایای آن

همانطور که از نام اعلاشویی پیداست؛ بی شک بهترین و با کیفیت ترین نوع خدمات قالیشویی می باشد. در این نوع شستشوی فرش تمامی خدمات فرش انجام می شود. شستشوی اعلاشویی با شامپو فرش های خارجی انجام می شود. مراحل پرزگیری موگیری، براق کننده و اتوپرس را شامل می شود.

در خدمات اعلاشویی روند شستشو کمی فرق دارد و کار بطور تخصصی تر و با دقت تر انجام می شود. فرش هایی مناسب این شور هستند که دستباف و نفیس هستند و یا جنس اکرلیک و ابریشمی دارند. فرایند اعلاشویی فرش مراحل بیشتری را در مقایسه با شستشوی عادی در بر می‌گیرد و به همین دلیل به زمان بیشتری نیاز دارد.

اعلاشویی

مراحل اعلاشویی فرش 

قبل از آنکه فرش به سالن شستشو رود ابتدا فرش توسط کارشناس چک می شود. تمام مواردی که نیاز است فرش در حین شستشو طی کند در نظر گرفته می شود و قالی برای شستشو آماده میگردد. ابتدا از گرد و غبار گیری فرش خدمات آغاز می شود. پس از آن از لکه بر های مخصوص برای لکه های سرسخت استفاده می گردد. اگر فرش جزء فرش هایی باشد که ممکن است رنگ پس دهد، از ثبیت کننده رنگ در این مرحله استفاده میگردد. نوبت شستشوی قالیست، درجه شستشوی دستگاه ها را تنظیم کرده و فرش با دو مرحله شور شسته می شود. بعد از آب کشی فرش به گرما خانه رفته و خشک می شود. دیگر نوبت این است که بررسی مجدد انجام شود و فرش برای اتو کشی و بسته بندی ارسال گردد.

فرق اعلاشویی با شستشوی های دیگر

برای مقایسه بهتر اعلاشویی با دیگر شستشو ها جدول زیر را بررسی کنید:

نوع شستشوموادشویندهمراحل شسشوآبکشی
عادیآب و پودریک باردارد
شامپوشوییشامپو فرش صنعتییک باردارد
اعلاشوییشامپو فرش آلمانیدوباردارد

 

 

چه فرشهایی نیاز به اعلاشویی دارند؟

در لیست زیر فرشهایی که توصیه می شوند اعلاشویی شوند آورده شده است:

 • فرشهایی که بسیار کثیف هستند.
 • فردی را در نظر بگیرید که از جنس فرش خود اطلاعی ندارد، اما می خواهد فرش به نحو احسن شسته شود.
 • یا تازه عروسی که فرشش را تازه خریداری کرده است.
 • فرشی که به رنگ روشن است و نرگانی دارد فرش را به قالیشویی بدهد یا خیر!
 • حتی ممکن است فرش ابریشمی و بسیار گران بها داشته باشید و نیاز به شستشوی VIP است.
 • حتی فرشمان بسیار قدیمی است و باید به بهترین نحو و با بالاترین سطح دقت و کیفیت شسته شود.
 • ممکن است هیچ یک از این گزینه ها نباشد و خود مشتری درخواست اعلاشویی و انواع حدمات دیگر شستشو را بدهد و یا قالیشویی با توجه به بررسی فرش این خدمات را پیشنهاد دهد.
 • و…

هزینه اعلاشویی

اغلب هزینه ثابت قالیشوییِ که شامل شستشوی عادی فرش، خشکشویی مبلمان و دیگر روش های شستشو مشخص است و در صفحه شرح خدمات قالیشویی ادیب موجود است، اما برای تعیین هزینه اعلاشویی باید متخصصین فرش را از نزدیک آنالیز کرده و باتوجه به خدماتی که قرار است روی فرش انجام شود وو توافق نهایی، هزینه ای اعلام شده و در صورت تایید مشتری فرش به قالیشویی سپرده خواهد شد.

تفاوت اعلاشویی با شستشوی عادی چیست؟

از شستشوی عادی تا شامپوشویی، اعلاشویی و نانوشویی و.. فرش بسیار باکیفیت مناسب شسته شده تحویل مشتری می شود، اما گاهی اوقات که فرش ارائه شده توسط مشتری دارای شرایط خاصی است برای مثال فرشی دستبافت، قدیمی و بسیار آلوده بوده و دارای لکه های عمیقی است، مسلما این فرش برای آن که مانند روز اولش تمیز و عاری از هرگونه لکه شود و در عین حال هیچ آسیبی نبیند، لازم است خدمات دیگری روی فرش انجام شده و به اصطلاح اعلاشویی شود. تا قالیشویی بتواند خدمات خود را ضمانت کرده  ورد صورت عدم رضایت خدامت تکرار شود.

در این نوع شتشو خیال مشتری بسیار راحت است، زیرا دست قالیشویی را بازگذاشته است و اطمینان دارد یکی از بهترین انواع شستشو را با ضمانت انتخاب کرده است.

کدام نوع شستشو برای فرشمان مناسب است؟

اما اینکه کدام نوع شستشو برای فرشمان بهتر است یا خیر علاوه بر درخواست های صاحب فرش به تشخیص قالیشویی برمی گردد. باتوجه به بررسی که قالیشویی انجام می دهد، متخصصین با توجه به شرایط فرش اعلاشویی،نانوشویی، ریبشه بافی، لکه بری و هزاران خدمات دیگر را ممکن است پیشنهاد دهند، تا فرش مانند روز اولش بسیار درخشان به مشتری تحویل داده شود.

مسلما باید برای انواع فرش انواع نیاز های مشتری خدمات متفاوت و متناسبی ارائه گردد.

در این زمان بهترین نوع شستشو اگر انتخاب شود، مشتری با خیالی راحت بهترین کیفیت شستشو را انتخاب کرده و قالیشویی نیز فرش را اعلاشویی می کند و تامی خدمات مورد نیاز باتوجه به فرش مانند تقویت ریشه، لکه بری، پرز گیری و… با هماهنگی مشتری انجام خواهد شد.

 

جمع بندی:

هر فردی با هر نوع فرشی اعلاشویی انجام دهد بهترین نوع شستشو را انتخاب کرده و با خیالی راحت فرش را به قالی شویی سپرده است. اعلاشویی بهترین نوع شستشوی فرش می باشد انتظارات مشتریان را برآورده می کند.

اگر همچنان درباره اعلاشوئی، نانوشویی و خدمات شستشوی دگیر سوالاتی دارید و می خواهید از هزینه ی آن ها را مطلع شوید از طریق سوالات رایج قالیشویی سولات خود را مطرح نمایید، قالیشویی در اولین فرصت پاسخ مربوطه را ارسال خواهد کرد و می توانید با قالیشویی تماس بگیرید. ( تماس با قالیشویی)

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واحد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

18 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر قیمت اعلاشویی کاملا بسته به فرش شما داره، در صورتی که فرش لکه نداشته باشه هزینه های لکبرداری کم میشه و یا اگر لکه های خاص مثل لکه جوهر، لکه گواش و… داشته باشه هزینه مربوطه اضافه میشه. لازم به ذکر هست که بازدید کارشناس رایگان و خدمات دارای ضمانت نامه کتبی هست.

 2. سلام وقت بخیر ، اعلاشویی خدمات کامل برای فرش هست، شامل دوبارشامپوشویی، لکبرداری عمومی(نه شامل لکه های خاص) پرزگیری و موگیری، اتوپرس و… اما شستشوی عادی فقط یک بار شستشو با آب و پودر و مواد ضدعفونی کننده است

 3. سلام شبتون بخیر ، تو اعلاشویی لکه چای از بین میره؟ خودم شامپو کشیدم نرفته

 4. سلام وقت بخیر ، خیر خدمات اعلاشویی مخصوص فرش های لکه دار نیست! تمامی فرش ها چه ماشینی چه دستباف چه ابریشمی میتونن اعلاشویی بشن

 5. سلام تو اعلاشویی اصلا از پودر استفاده نمیشه؟ من تو سایت ی قالیشویی دیگه دیدم زده بود یبار پودر یبار شامپو . درسته؟

 6. فرشم لکه جوهر ریخته با اعلاشویی میره؟ خودمم تو خونه ی کم تمیزش کردم

 7. سلام وقت بخیر ، لکه تازه ایجاد شده؟ باید کارشناس فرشتون رو ببینن تا بشه دقیق گفت، میتونید عکس لکه فرش رو هم ارسال کنید تا خدمتتون اعلام کنیم

 8. من فرشهامو دادم اعلاشویی خیلی خیلی خوب شده ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *