نحوه شستشوی فرش

شستشوی فرش همواره یکی از دغدغه های ما ایرانی ها بوده است. اینکه فرش ها به بهترین روش شسته شوند و آسیب نبیند. در این مقاله نکاتی درباره شستشوی حرفه ای فرش را بررسی می کنیم.

اما نکاتی وجود دارد که برای شستشوی انواع لکه مشترک است و قالیشویی توصیه می کند این نکات را قبل از هرگونه اقدامی بیاموزید تا کمترین آسیبی به فرش وارد نشود. در ادامه مطلب ترفندهای مهمی برای نحوه شستشوی فرش از انواع لکه و آلودگی بیان شده است:

قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب,قالیشویی مجاز
قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب,قالیشویی مجاز

نکات بسیار مهم که باید قبل از شستشو فرش در منزل بدانید!

رسیدگی به فرش به طور مرتب

به فرش هایتان به طور مرتب رسیدگی کنید: فرش را حداقل هفته ای دوبار جارو بکشید و تمیز کنید. ( این عمل باعث می شود گرد و غبار و آلودگی در فرش تثبیت نشود.) به صورتی فرش را جارو بکشید که اطمینان حاصل شود تممای قسمت های فرش تمیز شده است.

جا به جایی فرش

هر چند وقت یک بار فرش را جابه جا کنید تا فرش به یک جهت حالت نگیرد و نشکند. ( بسیاری از مشتریان به قالیشویی می گویند نیمی از فرششان روشن تر از نیم دیگر است و آن هم به دلیل آن است که باید فرش را به صورت مرتب می چرخاندند و یا قسمتی از فرش تاخورده و صاف کردن آن مشکل است.

شستن به موقع لکه ها

در صورت ریختن چیزی روی فرش و یا ایجاد لکه، سریعا اقدام به پاکسازی و شستشو لکه فرش کنید تا تبدیل به لکه دائمی نگردد. ( لکه ای که همان لحظه شسته شود آسیب بسیار کمتری به فرش یا لباس وارد می کند و هنوز بافت لکه سست است و حتی به داخل الیاف فرش یا مبل فرونرفته و بسیار آسان تر قابل پاک کردن است.)

اهمیت خشک کردن فرش مرطوب

گرمخانه, سالن خشک کردن, قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب,قالیشویی مجاز
گرمخانه, سالن خشک کردن, قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب,قالیشویی مجاز

 

فرش را حتی در مدت کوتاه مرطوب و خیس به حال خود رها نکنید: زیرا آثار جبران ناپذیری برجای می گذارد از جمله: کپک زدن برخی قسمت ها، بو گرفتن فرش، قاتی شدن رنگ در برخی فرش ها و…، بنابراین همانطور که گفته شد فرش کالای بسیار با ارزشی در منزل است و در صورت ایجاد لکه سریعا آن را پاک کنید و یا اگر رطوبت و آبی به فرش رسید حتما اقدامی برای خشک کردن لکه انجام دهید.

 

خطر شستشوی فرش با شامپو فرش

با شامپو فرش، شستشو انجام ندهید، این مواد شیمیایی ممکن است ظاهر فرش را تمیز کنند امادر گذر زمان آلودگی در فرش بیشتر تثبیت شده و فرش خشک و کهنه خواهد شد و حتی دیده شده است که برخی از فرش ها بعد از گذشت زمان دارای لکه لکه سفید شده اند و درخشندگی سابق را ندارند.

 

مشورت با متخصصان فرش و قالیشویی ها

قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب,قالیشویی مجاز
قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب,قالیشویی مجاز

قبل از هرگونه اقدام جهت شستشوی فرش و یا پاک کردن لکه ای از فرش با کارشناسان متخصص مشورت کرده و یا فرش هایتان را به قالی شویی معتبر بسپارید. علت این کار چیست؟ متخصصان فرش و قالی شویی ها از جنس فرش، میزان مقاومت آن در برابر انواع پاک کننده ها آگاهی دارند، بنابراین زمانی که فرش را بررسی می کنند بهترین ماده شوینده و خلال مورد نظر برای آلودگی های ایجاد شده را تشخیص داده و بهترین شستشو را انجام خواهند داد.

چرا بعد از قالیشویی فرش همچنان کثیف است؟

پس از شستشوی فرش نکاتی برای نگه داشتن فرش به صورت تمیز وجود دارد که در زیر به اختصار به آن ها اشاره شده است:

  • بعد از قالیشویی، فرش را خشک کرده و اتو کنید و سپس لول کنید تا فرش حالت نگیرد.
  • در روز های اولیه بعد از قالیشویی، فرش را در مناطق پر رفت و آمد و آلوده نیاندازید، زیرا فرش در ابتدا مستعد جذب آلودگی است.
  • ازاین پس که فرش تمیز است، مرتب در حفظ نظافت آن کوشا باشید.

در صورت تمایل میتوانید از خدمات شستشوی فرش یا اعلاشویی کارخانه قالیشویی ادیب بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های شعب ادیب تماس حاصل فرمایید.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

8 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر ، بله شستشوی تمامی فرشها انجام میشه، و خدمات ضمانت دارند. در صورت تمایل فرم سفارش آنلاین رو پر کنید تا جهت هماهنگی با شما تماس گرفته بشه.

  2. سلام خسته نباشید از الان میشه برای شستشوی فرش تو اسفند رزرو کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *