شستشوی فرش

نحوه شستشوی فرش

امروزه به علت شرایط بد اقتصادی که در جامعه وجود دارد، افراد خود تمایل دارند در منزل برخی از خدمات را انجام دهند تا هزینه ی کمتری را صرف کنند، بنابراین قالیشویی ادیب ترفندها و نکته های مهمی را برای شستشوی انواع لکه از فرش را در اختیار مردم کشور خود گذاشته تا تاجایی که آسیبی به فرش یا مبل خود وارد نکنند، خود در منزل پاکسازی کرده و شستشوی فرش را انجام دهند.

اما نکاتی وجود دارد که برای شستشوی انواع لکه مشترک است و قالیشویی توصیه می کند این نکات را قبل از هرگونه اقدامی بیاموزید تا کمترین آسیبی به فرش وارد نشود. در ادامه مطلب ترفندهای مهمی برای نحوه شستشوی فرش از انواع لکه و آلودگی بیان شده است:

نکات مهم و اصلی نحوه شستشو فرش:

  • به فرش هایتان به طور مرتب رسیدگی کنید: فرش را حداقل هفته ای دوبار جارو بکشید و تمیز کنید.( این عمل باعث می شود گرد و غبار و آلودگی در فرش تثبیت نشود.)
  • هر چندوقت یک بار فرش را جابه جا کنید تا فرش به یک جهت حالت نگیرد و نشکند.( بسیاری از مشتریان به قالیشویی می گویند نیمی از فرششان روشن تر از نیم دیگر است و آن هم به دلیل آن است که باید فرش را به صورت مرتب می چرخاندند.)
  • در صورت ریختن چیزی روی فرش و یا ایجاد لکه، سریعا اقدام به پاکسازی و شستشو لکه فرش کنید تا تبدیل به لکه دائمی نگردد. ( لکه ای که همان لحظه شسته شود آسیب بسیار کمتری به فرش یا لباس وارد می کند.)
  • فرش را حتی در مدت کوتاه مرطوب و خیس به حال خود رها نکنید: زیرا آثار جبران ناپذیری برجای می گذارد از جمله: کپک زدن برخی قسمت ها ، بو گرفتن فرش، قاتی شدن رنگ در برخی فرش ها و...
  • با شامپو فرش ، شستشو انجام ندهید، این مواد شیمیایی ممکن است ظاهر فرش را تمیز کنند امادر گذر زمان آلودگی در فرش بیشتر تثبیت شده و فرش خشک و کهنه خواهد شد.
  • قبل از هرگونه اقدام جهت شستشوفرش و یا پاک کردن لکه ای از فرش با کارشناسان متخصص مشورت کرده و یا فرش هایتان را به قالی شویی معتبر بسپارید.

مقالات مربوط به شستشوی فرش را در زیر بخوانید:

مهر ۱۹, ۱۳۹۸
شستشوی-انواع-لکه

قالیشویی ادیب تهران

[…]
مهر ۸, ۱۳۹۸
adib-carpet-cleaning-min

شستشوی فرش ادیب

[…]
مهر ۴, ۱۳۹۸
Carpet-cleaning-

قیمت شستشوی فرش قالیشویی ادیب

[…]
شهریور ۲۴, ۱۳۹۸

قالیشویی در کرج

[…]
شهریور ۲۱, ۱۳۹۸

نحوه شستن فرش در قالیشویی

[…]
شهریور ۱۷, ۱۳۹۸

پاک کردن لکه از لباس سفید

[…]
مرداد ۴, ۱۳۹۸

ازبین بردن لکه صابون خیاطی

[…]