مشکلات فرش در مرور زمان

مشکلات فرش در مرور زمان

فرش با توجه به کیفیتی که دارد در طی زمان خودش را نشان می دهد، یعنی چه؟ فرشهای دستبافت با کیفیت بالا و جنس ابریشم معمولا سالهای سال تغیر حالت نمی دهند. قالیشویی هم تاثیر به سزایی در ماندگاری فرش دارد و انتخاب روش مناسب برای شستشوی فرش بسیار مهم است. اما فرشهایی با کیفیت پایین تر و یا جنس های متفاوت به مرور ممکن است مشکلاتی برایشان ایجاد شود که در ادامه به این مسائل خواهیم پرداخت.
فرش ممکن است به مرور زمان حالت چین چین پیدا کند در فرش هایی که از جنس پشم می باشند بسیار طبیعی است. با گذرزمان و رفت آمد روی فرش و یا گذاشتن اجسام روی فرش الیاف آن کشش خود را از دست می دهند و احساس پری فرش ازدست میرود.   در برخی موارد فرش ها ظاهری موارد پیدا می کنند (فرش شروع به پرز دادن میکند) که ناشی از الیاف سست بوده که کم کم رشته رشته و شکسته می شوند. به علت گذشت زمان و استفاده از فرش و در برخی موارد رفت و آمد از روی فرش با کفش نخ های اصلی ازبین رفته یا سست می شوند که برش شمع شدید رخ داده است و در این مورد فرش زیاد دوام نیاورده و هرچه زودتر باید تعمیر گردد.

ناهمواری :

یکی دیگر از عواملی که طی مرور زمان ممکن است برای فرش اتفاق بیفتد کشش نامناسب است که به دلیل به وجود آمدن نقص بین بافتهای فرش است.   به وجود آمدن موج در فرش که معمولا اگر موج به وجود آمده را با اسفنجی مرطوب رویش بکشید احتمال زیاد از بین میرود. نکاتی مهم که باعث ماندگاری فرش می گردد:
  • فرش را درمدت زیاد خیس و مرطوب نگذارید.
  • در انتخاب قالیشویی دقت کنید.
  • برای شستشوی هرلکه از مواد شیمیایی استفاده نکنید و از مطالب شستشوی لکه با مواد خانگی استفاده کنید.
  • در خرید و انتخاب فرش دقت کنید.
  • قبل از هر شستشو و استفاده از فرش، درباره ی بافت های فرش و جنس آنها آگاهی لازم را کسب نمایید.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …