چند روش ساده برای افزایش عمر مبل در منزل

نحوه شستشو لکه چسب با استفاده از بخارشوی
ژانویه 31, 2018
تاریخچه جالب جاروبرقی
فوریه 2, 2018

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/adibcar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 214

اصول نگهداری مبل در منزل

در این مطلب چند روش ساده در عین حال موثر برای نگهداری مبل بیان میشود که در آینده نیاز به قالیشویی و خشکشویی مبلمان نباشد.

به طور منظم و هر چند وقت یک بار کوسنهای روی مبل را جابه جا کرده و بچرخانید .این عمل به ظاهر ساده که کمتر به آن توجه میشود باعث میشود الیاف درون کوسن در یک قسمت جمع نشده و ظاهری نامناسب پیدا نکند و همینطور کوسن به مرور به مبل نمیچسبد.

شاید کمتر کسی به این موضوع توجه کند که حرارت مستقیم آفتاب بسیار برای مبل نامناسب است.

 

مبلمان را به دور از نورمستقیم خورشید نگه دارید .در واقع میتواند به مبل ضررهایی وارد کند که قابل جبران نیست زیرا آسیبهایی که به مبل وارد میشود آلودگی و کثیف شدن و..نمیباشد بلکه مبل در کل ظاهری نامناسب پیدا کرده و یا کهنه به نظر میاید و این موارد جز با تعویض کلی مبل قابل جبران نیست.

جهت جلوگیری از این مسئله میتوان مبل را به دور از نورمستقیم آفتاب قرار داد و یا پنجر ها با پارده پوشیده باشند و در آخر مبل دارای روی مبلی باشد.

اگر به طور دائم از مبل استفاده میکنید بهتر است دائما در یک ناحیه ننشینید بلکه در هر چند وقت یک بار یک ناحیه متفاوت از مبل را استفاده کنید و یا تغیر چیدمان دهید.(به مرور زمان آن قسمت از مبل که زیاد استفاده شده است حالت خوابیده پیدا میکند و این مورد هم به سادگی قابل جبران نیست.)

 

اگر مبلمان پارچه ای و مبل مخمل و یا کتان در منزل دارید حتما برای آن پارچه ای تهیه کرده و روی آن پهن کنید زیرا اینگونه مبلها طی گذر زمان گرد و غبار را نیز به خود جذب میکنند.(این عمل باعث میشود عمر مبل افزایش پیدا کند پس از مدتی کهنه به نظر نیاید.)

در صورتی که مبل چرم به این صورت نیست و مانند دیگر مبلها به سرعت خاک و گرد و غبار را به سرعت جذب نمیکند.(مبل چرم محافظت های خاص خود را دارد و باید اصول نگهداری مبل چرم به طور جداگانه مطالعه شود.)

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با۲۰%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.