چند روش ساده برای افزایش عمر مبل در منزل

در این مطلب چند روش ساده در عین حال موثر برای نگهداری مبل بیان می شود که در آینده نیاز به قالیشویی و خشکشویی مبلمان نباشد.

به طور منظم و هر چند وقت یک بار کوسنهای روی مبل را جابه جا کرده و بچرخانید. این عمل به ظاهر ساده که کمتر به آن توجه می شود باعث می شود الیاف درون کوسن در یک قسمت جمع نشده و ظاهری نامناسب پیدا نکند و همینطور کوسن به مرور به مبل نمی چسبد.

شاید کمتر کسی به این موضوع توجه کند که حرارت مستقیم آفتاب بسیار برای مبل نامناسب است.

مبلمان را به دور از نورمستقیم خورشید نگه دارید. در واقع میتواند به مبل ضررهایی وارد کند که قابل جبران نیست زیرا آسیب هایی که به مبل وارد می شود آلودگی و کثیف شدن و… نمی باشد بلکه مبل در کل ظاهری نامناسب پیدا کرده و یا کهنه به نظر میاید و این موارد جز با تعویض کلی مبل قابل جبران نیست.

جهت جلوگیری از این مسئله میتوان مبل را به دور از نورمستقیم آفتاب قرار داد و یا پنجر ها با پارده پوشیده باشند و در آخر مبل دارای روی مبلی باشد.

اگر به طور دائم از مبل استفاده میکنید بهتر است دائما در یک ناحیه ننشینید بلکه در هر چند وقت یک بار یک ناحیه متفاوت از مبل را استفاده کنید و یا تغیر چیدمان دهید. (به مرور زمان آن قسمت از مبل که زیاد استفاده شده است حالت خوابیده پیدا میکند و این مورد هم به سادگی قابل جبران نیست.)

اگر مبلمان پارچه ای و مبل مخمل و یا کتان در منزل دارید حتما برای آن پارچه ای تهیه کرده و روی آن پهن کنید زیرا اینگونه مبلها طی گذر زمان گرد و غبار را نیز به خود جذب می کنند. (این عمل باعث می شود عمر مبل افزایش پیدا کند پس از مدتی کهنه به نظر نیاید.)

در صورتی که مبل چرم به این صورت نیست و مانند دیگر مبلها به سرعت خاک و گرد و غبار را به سرعت جذب نمی کند.(مبل چرم محافظت های خاص خود را دارد و باید اصول نگهداری مبل چرم به طور جداگانه مطالعه شود.)

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *