جشنواره ملی گردو، فرش دستباف و مبل و منبت تویسرکان آغاز شد

جشنواره ملی گردو، فرش دستباف و مبل و منبت تویسرکان آغاز شد

به نقل قالیشویی ادیب فرماندار تویسرکان در حاشیه آغاز به کار این جشنواره در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان اظهار داشت: جشنواره ملی گردو، فرش دست‌باف و صنایع مبل و منبت تویسرکان با هدف معرفی ظرفیت‌های متنوع شهرستان در حوزه‌های گردشگری، صنایع دستی و فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری برگزار شده است.

حبیب مومیوند بیان کرد: شهرستان تویسرکان از بیش از 5 هزار و 500 هکتار باغ‌های گردو، بیش از 4 هزار و 500 بافنده فرش دست‌باف و 4 هزار و 747 کارگاه صنایع مبل و منبت و بیش از 7 هزار و 600 شاغل در این بخش برخوردار است.

1396060110085672011728514وی برگزاری این جشنواره را نقطه عطفی برای ایجاد بهره وری حداکثری از قابلیت‌های متنوع شهرستان تویسرکان در بخش‌های مختلف و شناساندن آنها به همه مردم ایران زمین دانست و تاکید کرد: علاوه بر مسئولان بلند پایه کشوری و استانی از همه مردم ایران و فعالان حوزه گردو، فرش دست باف و صنایع مبل و منبت برای حضور در این جشنواره دعوت به عمل آمده است.

مومیوند افزود: این جشنواره شامل برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه جانبی با برخورداری از 60 غرفه و عرضه محصولاتی همچون گردو، صنایع مبل و منبت، فرش دست باف، سوغات تویسرکان و تولیدات بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف، ارائه آخرین یافته‌ها و راهکارهای نوین در حوزه گردو، فرش دست باف و صنایع مبل و منبت امروز آغاز شده و تا روز جمعه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: گردوی تویسرکان به لحاظ مرغوبیت علاوه بر داخل کشور از شهرت و کیفیت جهانی ، فرش دست‌باف این شهرستان یکی از هنرهای صنعتی اصیل ایران زمین و صنایع مبل و منبت آن نیز رتبه نخست کشور به لحاظ قدمت، تنوع نقش و نگار و تعداد کارگاه‌های آموزشی و افراد شاغل در این بخش است.

به گزارش تسنیم، جشنواره ملی گردو، فرش دستباف و صنایع مبل و منبت تویسرکان 22 تا 24 شهریورماه جاری در محل بلوار حبقوق نبی(ع) در حال برگزاری است.

منبع:tasnimnews.com

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *