حذف سوختگی از فرش

روز پرمشغله ای داریم و کارهایمان را باعجله انجام می دهیم و فکر می کنید در انجام این کارها با اتفاقاتی رو به رو می شویم؟ بله درحال صحبت با تلفن هستیم و جلسه هم داریم بنابراین دیرمان شده است اتو را با عجله برداشته و لباسمان را اتو می کنیم و حواسمان نیست، اتو را لحظه ای روی فرش قرار می دهیم و بعد از لحظاتی ممکن است از بوی سوختگی متوجه اتو شویم.

و در این لحظه تنها با لکه ی سوختگی مواجه هستیم. چگونه میتوان این فرش که سوخته است را قالیشویی کرد و یا دیگر این لکه قابل جبران نیست؟

باید گام به گام مراحل شستشوی فرش را با ما دنبال کنید تا بتوانیم به راحتی فرش را مانند روز اولش تمیز کنیم.

قیچی را برداشته و بادقت قسمت سوخته فرش را حذف کنید.(در ابتدا به طور کامل قسمت مورد نظر را قیچی نکنید بلکه اندک اندک قسمتهایی را بردارید و تا تمام سوختگی برداشته شود.)

در این مرحله ممکن است درجه سوختگی زیاد باشد و قسمت عمده ای از فرش را مجبور باشیم حذف کنیم. ینابراین سپس باید آن قسمت را جایگزین کنیم.

الیافی هم رنگ قسمت سوخته را تهیه کرده و روی قسمتی که با قیچی بریده اید، بگذارید. (الیافی متناسب با رنگ فرش و اندازه و حجم مناسب تهیه کنید و با چسبی که پس از مدتی اثرش نرود الیاف را با دقت بچسبانبد.)

اما اگر سوختگی اندک بود میتوان با استفاده از برسی زبر یا پارچه ای ضخیم روی آن قسمت بکشیم تا سوختگی ها کاملا برطرف شد و سپس منطقه مورد نظر را با اسفنج و مواد شوینده شستشو دهید تا آثار دوده و سیاهی نیز کاملا برطرف شود. قسمتی از فرش را که شستشو دادید، ابتدا کاملا خشک کنید و سپس فرش را بررسی کنید اگر اختلاف سطح قسمت سوخته فرش با باقی قسمتها زیادی ندارد شستشوی ما تا اینجا پایان یافته است اما اگر اختلاف سطح زیادی دارند مانند روش اول الیاف را به این قسمت بچسبانید.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *