ارسال ۱۰۰تخته فرش به سیل زدگان
آوریل 19, 2019
چگونه لکه خودکار را از مبل پاک کنیم؟
آوریل 21, 2019

خشکشویی فرش بعد از قالیشویی

زمانی که قالیشویی و شستشوی فرش به پایان رسید و با فرشی تمیز اما مرطوب روبه رو هستیم ، کارهایی که پس از شستن فرش انجام میدهیم بسیار مهم و تاثیر مستقیم روی فرش خواهد گذاشت. تا فرش دچار پوسیدگی ، کپک و لکه نگردد.

خارج شدن آب اضافی از فرش

هنگامیکه فرش را شستیم مقدار آب زیادی همچنان در فرش بوده و لابه لای بافتهای آن نفوذ کرده است . بنابراین این کار بسیار مهم است که قطره ای آب اضافی در فرش نماند.

فرش را به حالت عمودی آویزان کنید. ( در این حالت بسیاری از افراد فرش را در لبه ی پشت بام و… می اندازند ، این کار اشتباه نیست اما باید با دقت انجام داد تا قسمتهایی از فرش که روی لبه ها قرار دارد دچارتاخوردگی ، تغیر رنگ و شکستگی نگردد. )

قالیشویی-ایجاد-بوی-نم

 

مقالات مفید:

آیا بعد از قالیشویی باید کاری انجام دهیم؟

چرا پس از شستشو همچنان فرشم کثیف است؟

حذف چروک و تاخوردگی های فرش

 

فرش-برجسته-زرد

مشکلات رایج پس از آویزان کردن فرش خیس

برای اینکه با این نوع مشکلات رو به رو نشویم قبل از انجام شستشو باید از نوع رنگ به کارفته در فرش و به طور کلی جنس آن مطلع شویم و همینطور قبل از آنکه فرش را آویزان کنید هر آنچه میشود آب اضافی را با وسایل مربوطه به خارج فرش هدایت کنیم.

مقالات مفید:

رفع مشکلات رایج فرش بعد قالیشویی

حل مشکل زردی ریشه فرش

ترفند سفید کردن ریشه فرش

 

در قالیشویی ها قسمتهای مجهز و مجزایی برای خشکشویی فرش تعبیه شده است که آسیبهای وارده به فرش را به صفر میرساند. بنابراین میتوانیم برای خشکشویی فرش با افراد متخصص مشورت کنیم.

خشکشویی فرش و موکت

سپس باید اقدام به خشک کردن فرش کنیم. بهتر است فرش را در فضایی که هوا در رفت و آمد است و رطوبتی ندارد و همچنین در معرض غیر مستقیم آفتاب است، پهن کنیم. ( اگر فضا بسته است محل مورد نظر حتما دارای هواکش قوی باشد.)

نکات مهم:

از رها کردن فرش در معرض مستقیم آفتاب و طولانی مدت بپرهیزید. ( باعث رنگ رفتگی ، ازبین رفتن طرح فرش ،تغیر رنگ فرش و درنهایت پوسیدگی فرش خواهد شد.)

به فرش دائما رسیدگی کنید و به محض اینکه تمام قسمتهای آن با اطمینان خشک شده بود آنرا به منزل بیاورید و مدت طولانی آنرا رها نکنید.

پس از آن بهتراست فرش را استفاده کرده و در اوایل فرش را در جهات مختلف بگذارید تا دچار شکستگی نشود.

توصیه آخر

به طور کلی قبل از آنکه فرش را بشوییم توصیه میشود قبلا با فروشنده فرش یا متخصص فرش و همینطور قالیشویی ها مشورت کرده باشیم و همینطور مقالات آموزشی و آگاهی دهنده را مطلعه کنیم.

 

… واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب …

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با۲۰%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *