دستمزد ۸۰ درصد قیمت فرش را تشکیل می دهد

قیمت-شستشوی-مبل-در-منزل-قالیشویی-ادیب
نکات حیاتی برای شستن مبل
سپتامبر 10, 2018
قالیشویی-هم-قالیشویی-قدیم-ادیب
قالیشویی هم قالیشویی های قدیم
سپتامبر 12, 2018
قیمت-جدید-فرش-قالیشویی

دستمزد ۸۰ درصد قیمت فرش را تشکیل می دهد

به نقل قالیشویی ادیب و گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایرنا، «هوشنگ فاخر» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، پایین بودن سهم دستمزد در کشورهای رقیب را عامل تقویت حضور آن‌ها در بازارهای جهانی ذکر کرد و گفت: علاوه بر این، آن‌ها از حمایت‌های ویژه دولت برای حضور در بازارهای جهانی برخوردارند..

وی ادامه داد: در کشورهای رقیب، دولت‌ها برای حفظ قدرت رقابت با فرش ایران در بازارهای صادراتی از تحمیل بار مالیاتیِ تولید، عرضه و صدور فرش در بازارهای جهانی خودداری می‌کنند.

فاخر افزود: به‌طورمعمول حدود دو سوم فرش دستباف کشور صادر می‌شود که در بازارهای صادراتی قیمت فرش دستباف باید با دستبافته کشورهایی چون هندوستان، پاکستان، افغانستان، چین و ترکیه رقابت کند.

قیمت-جدید-فرش-قالیشویی

وی در مورد بازارهای داخلی فرش نیز گفت: مردم ایران سالیانه حدود ۲ میلیون مترمربع فرش خریداری می‌کنند که با توجه به سرمایه‌ای بودن فرش، با یک برنامه مناسب می‌توان تمایل آن‌ها را به مصرف این کالا افزایش داد.

** آثار منفی مالیات بیشتر از تحریم‌ها است

نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف کشور یکی از مشکلات فعالان حوزه فرش دستباف را قانون وصول مالیات‌های مستقیم در مورد تولید، عرضه و صدور فرش دستباف عنوان کرد و گفت: اجرای این قانون برای هنر- صنعت فرش فاقد توجیه اقتصادی بوده و آثار منفی آن بیشتر از اعمال تحریم‌های آمریکا است.

وی اضافه کرد: اخذ مالیات‌های بالا از صنعت فرش می‌تواند به بیکاری حدود ۲ میلیون نفر شاغلان تمام‌وقت یا پاره‌وقت این بخش و همین‌طور مهاجرت تولیدکننده روستایی و تبدیل آن به مصرف‌کننده شهری منجر شود.

به گزارش ایرنا، پارسال پنج هزار و ۴۰۰ تُن فرش دستباف به ارزش ۴۲۵ میلیون دلار صادر شد؛ آمریکا بزرگ‌ترین بازار فرش دستباف ایران است که پارسال ۱۲۶ میلیون دلار فرش به این کشور صادر شد اما با اعمال تحریم‌ها، این عدد در ماه‌های آینده به صفر می‌رسد.

بعد از آمریکا، کشورهای آلمان، لبنان، انگلیس و ژاپن مهم‌ترین بازارهای صادراتی فرش دستباف ایران هستند؛ آلمان با واردات ۵۷.۵ میلیون دلار فرش ایرانی در سال گذشته ۱۳.۶ درصد از بازار فرش ایران را به خود اختصاص داد.

… واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب …

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با۲۰%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.