فروش مبل بهانه بود

به نقل قالیشویی ادیب از گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سی‌ام تیرماه سال جاری تعدادی از متقاضیان خرید مبل از یک مغازه مبل فروشی در محدوده یافت آباد با طرح شکایاتی مشابه به کلانتری 161 ابوذر مراجعه کردند.

یکی از شکات در اظهاراتش به مأموران گفت: بهمن ماه سال گذشته با مراجعه به بازار مبل یافت آباد، از مغازه مبل فروشی… یک سرویس راحتی و ناهارخوری به مبلغ 8 میلیون و 200 هزار تومان خریداری کردم؛ 4 میلیون تومان را نقدا پرداخت کردم و قرار شد تا 10 الی 15 روزه مبل‌های سفارش داده شده را تحویل گرفته و مابقی پول مبل‌ها را در زمان تحویل تسویه حساب کنم اما پس از گذشت حدودا دو هفته صاحب مغازه با من تماس گرفت و بر خلاف قرار قبلی از من خواهش کرد که مابقی پول مبل‌ها را واریز کنم و من نیز تمامی پول مبل‌ها را تسویه کردم.

پس از واریز کامل پول قرار شد تا طی چند روز مبل‌ها آماده شود اما هر بار صاحب مغازه مبل فروشی به بهانه‌ای واهی چند روز مهلت می‌گرفت تا اینکه دیگر جوابگوی تماس‌های من نبود تا اینکه در زمان مراجعه حضوری به مغازه مبل فروشی متوجه شدم مغازه تخلیه شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و طی هماهنگی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه 18 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی و بررسی اظهارات مالباختگان اطلاع پیدا کردند که صاحب مغازه مبل فروشی در حقیقت مالک آن نیست و مدتی پیش در یکی از پاساژهای بازار مبل در منطقه یافت آباد اقدام به اجاره مغازه کرده و در ادامه با قرار دادن تعدادی مبل لوکس و زیبا اقدام به جذب مشتری کرده است.

در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم پرونده با تبلیغات گسترده‌ای که در محل نمایشگاه خود انجام داده، مدعی شده بود که اجناس خود را به کیفیت عالی، با 30 تا 50 درصد بهای کمتر از قیمت روز بازار و در مدت 10 تا 20 روز کاری به مشتریان خود تحویل خواهد داد؛ به این شیوه و شگرد این شخص توانسته بود از بیش از 30 نفر مبالغ مختلفی از 5 تا 20 میلیون تومان به عنوان بیعانه تحویل گرفته و پس از مدتی بدون تحویل دادن سفارشات و تخلیه ناگهانی مغازه از محل متواری شود.

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در بازار مبل بعد از مدت طولانی گشتن و دیدن مغازه‌های مختلف به نمایشگاه مبلی رسیدم که با توجه به قیمت بسیار مناسب درج شده بر روی مبل‌های نمایشگاه، بلافاصله سفارش یک دست مبل دادم و برای خرید مبل‌هایی که انتخاب کرده بودم مبلغ 6 میلیون تومان کارت کشیدم؛ قرار بود که مبل‌ها 30 روزه آماده شود اما بعد از آن هر بار که تماس می‌گرفتم ، صاحب مغازه به بهانه‌ای عنوان می‌کرد که مبل‌ها آماده نیست تا اینکه بعد از مدتی هیچ کس جوابگوی تماس‌های من نبود تا اینکه با مراجعه به محل متوجه تخلیه مغازه شدم.

مالباخته‌ای دیگر نیز که برای تهیه جهیزیه دخترش یک سرویس مبل و میز ناهارخوری سفارش داده بود نیز در اظهاراتش عنوان کرد که مبلغ 17 میلیون تومان پول را طی دو نوبت واریز کرده و قرار بر آن بود تا طی یک هفته سفارش خود را تحویل بگیرد که هرگز این اتفاق نیفتاد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت متهم به نام سعید. ع 40 ساله در غرب تهران کردند اما در تحقیقات میدانی مشخص شد که متهم همزمان با تخلیه نمایشگاه مبل فروشی استیجاری، از محل سکونتش متواری شده است.

اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهم ادامه پیدا کرد تا نهایتا آخرین مخفیگاه سعید . ع در منطقه جنت آباد شناسایی شد و کارآگاهان اداره چهاردهم با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش اقدام به دستگیری وی کردند.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان کرد: از اواخر سال گذشته ، با تبلیغات گسترده و طرح شرایط مناسب برای فروش مبلمان و … افراد را به خرید مبل از مغازه‌ام تشویق می‌کردم؛ به این شیوه و شگرد و به بهانه بیعانه از افراد مبالغ میلیونی دریافت می‌کردم و هر بار زمان دیگری را برای تحویل دادن مبلمان وعده می‌کردم تا نهایتا با تخلیه مغازه از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به کلاهبرداری از دهها نفر اعتراف کرد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، تصریح کرد: با دستگیری متهم و در ادامه رسیدگی به این پرونده بیش از 40 مالباخته شناسایی  شدند.

وی ادامه داد: برابر اسناد و مدارک این تعداد از شکات تاکنون ارزش مالی این پرونده به یک میلیارد و 400 میلیون تومان رسیده است که احتمال افزایش تعداد شکات و مالباختگان و در ادامه افزایش ارزش مالی پرونده کماکان وجود دارد؛ لذا از همه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی یا شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه 18 تهران مراجعه کنند.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *