نحوه خلاص شدن از بوی نامناسب فرش

نحوه خلاص شدن از بوی نامناسب فرش یا مبل

بسیاری از مواد آلوده و زباله وجود دارد که باعث ایجاد بوی نامناسب در فرش میشود و در طولانی مدت بویی نامطبوع از فرش ساتع میگردد. اینگونه فرش و مبلها را باید طبق اصول شستشو داده و یا قالیشویی را انجام دهیم تا علاوه بر پاکیزگی بوی نامناسب نیز خارج گردد.

چگونه بوی نامناسب را از بین ببریم؟

  • در مرحله اول باید سطح رویی فرش را تمیز کنیم و تاجایی که میشود هر آنچه در بیرونی ترین سطح فرش است را از آن خارج کنیم.
مسلما در این مرحله گرد و غباری که در طی زمان در فرش جمع شده خارج میشود.
  • به مدت 8-10روز فرش را در هوای آزاد بگذارید و یا پنجره ها را در محیطی که فرش قرار دارد باز نگه دارید.
  • بوی نامناسبی که در این لحظه از فرش ساتع میشود حاصل از وجود یک ماده خارجی و آلوده است که در فرش وجود دارد و ممکن است ما آنرا نبینیم. بنابراین یکی از مهمترین کارها در پاکسازی فرش این است که آن ماده آلود را پیدا کرده و ناحیه مورد نظر را تمیز کنیم.
بو-گرفتن-فرش-قالیشویی
  • فرش را بادقت بررسی کنید . برای مثال ممکن است پوست میوه ی کپک زده و یا رطوبتی قدیمی پیدا کنید ، در اولین فرصت دستکش در دست کرده و با وسیله ای که دیگر به آن نیاز ندارید، ماده آلوده را از فرش خارج کنید.
  • اگر هم ماده ی آلوده آشکارا در فرش پیدا نکردید به نقاطی که در فرش مشکوک هستید توجه کرده و آن مناطق را شستشو دهید. برای مثال متوجه میشوید قسمتی از رنگ فرش با دیگر قسمتها متفاوت است بنابراین ممکن است منبع الودگی همان قسمت باشد.
زرد-شدن-فرش-قالیشویی
  • در برخی مواقع بوی نامناسب در سراسر فرش پخش شده و نمیتوان قسمت خاصی را تمیز کرد در این صورت باید فرش را به طور کلی شست و قالی شویی را طبق اصول انجام داد.
اما در هر حالت برای شستشوی قسمت آلوده و یا شستشوی کلی فرش در مواقعی که دچار بوی نامناسب شده یکسری مراحلی خاصی دارد و باید نکاتی رعایت شود. در آینده نحوه تمیز کردن فرشی که دچار بوی نامناسب شده را بخوانید…

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …