نحوه شستن لکه آب هندوانه

در فصل تابستان که گرما بسیار زیاد است میوه های آبدار و خنک بسیار لذت بخش است. از جمله بهترین و مفیدترین میوه ها هندوانه است علاوه بر خاصیت و ارزش غذایی بالایی که دارد، آب زیادی در آن است که اگر در فصل تابستان مصرف شود، برای تامین آب بدن بسیار سودمند می باشد.

به علت مقدار آب زیاد هندوانه، اگر تکه ای از هندوانه که قصد میل کردن آن را داریم بزرگ باشد ،احتمال آن که مقداری ازآن روی لباس یا فرش و حتی مبل چکه کن و لکه هایی را به جای بگذارد بسیار زیاد اتفاق افتاده است. در ادامه مطلب قالیشویی و شستن لکه آب هندوانه را خواهیم آموخت.

چگونه می توان لکه آب هندوانه را از روی پارچه پاک کرد؟

چند حال ممکن است در به وجود آمدن لکه هندوانه رخ دهد:

  • مواقعی است که، آب هندوانه چکه کند و ما سریعا بخواهیم آن را پاک کنیم، در این مواقع که لکه تازه است، معمولا با پارچه مرطوب به راحتی تمیز می شود.
روش شستن لکه انار
روش شستن لکه انار

 

  • پاک کردن لکه هندوانه کهنه شده، زمانی که لکه ی هندوانه قبلا ایجاد شده است معمولا دیگر با لکه ای ساده رو به رو نیستیم بلکه با لکه ای شیرین و رنگی رو به رو هستیم. ابتدا مقداری نمک روی لکه بریزید و اجازه دهید مدتی روی لکه باشد، سپس در آب سرد، قسمت مورد نظر را کاملا شستشو دهید و سپس خشک کنید.

 

  • لکه هندوانه ای که همراه با تکه های هندوانه خشک شده است. ممکن است کودک تکه ای هندوانه را روی مبل بریزد و روزها روی پارچه بوده و به همین حالت خشک شود، در این صورت ابتدا مواد اضافی را با قاشق کاملا بتراشید و سپس طریقه پاک کردن را طبق روش دوم انجام دهید.

در اکثر مواقع با اعمال روش های ذکر شده لکه کاملا پاک می شود اما اگر همچنان آثاری از لکه روی لباس یا پارچه بود روش های زیر را نیز امتحان کنید:

لباس را با ماده شوینده ای ملایم و یا صابون بشویید.

روش شستن لکه انار
روش شستن لکه انار

پارچه را در ماده ای شونده متناسب، ملایم و بدون نرم کنندگی و سفید کنندگی بخیسانید.

پس از شستن لکه با روش های ذکر شده، لکه به راحتی در زمان کم پاک می شود، به شرطی که لکه را با دقت بشویید و بیش از اندازه از مواد پاک کننده استفاده نکرده و یا پارچه را زیاد خیس نکنید.

در انتها حتما پارچه و سطحی که شسته اید را کاملا خشک کنید و نتیجه ی کار خود را مشاهده کنید.

درصورتی که لکه با موارد فوق از بین نرفت ( لکه های قدیمی) و یا امکان لکبرداری نداشتید از خدمات اعلاشویی و لکه گیری استفاده کنید.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

QR نحوه شستن لکه آب هندوانه
QR نحوه شستن لکه آب هندوانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *