نحوه کار قالیشویی چگونه است؟

برای خیلی از ما سوال است که قالیشویی چگونه فرش را می شویند؟ یا به طور کلی پروسه شستشوی فرش در آن ها چگونه است؟ واقعا نحوه کار قالیشویی ها چگونه است؟ در این مقاله با مراحل کلی شستشوی فرش آشنا خواهیم شد.

اگر تا انتها با ما همراه باشید، ممکن است دیدتان درباره نحوه کار قالیشویی ها تغییر کرده و از این پس با آگاهی و هوشیاری کامل به سراغ یک قالیشویی خوب بروید، در این مقاله به صورت تخصصی و حرفه ای مراحل قالیشویی را توضیح خواهیم داد:

نحوه-کار-قالیشویی

مراحل کار قالیشویی

مراحل کار قالیشویی را از زمانی توضیح خواهیم داد که فرش توسط قالیشویی تحویل گرفته می شود و وارد کارخانه قالیشویی می شود:

قبل از آغاز قالیشویی و پاکسازی فرش، فرش توسط متخصصین به صورت کامل بررسی شده  وخدماتی که نیاز دارد در برنامه شستشو قرار می گیرد.

  • مرحله اول : اولین و یکی از مهم ترین مراحل شستشو فرش، مرحله خاکگیری آن است. در این مرحله فرش باید عاری از هر گونه گرد و غبار باشد. به صورت کاملا تکنیکی و حرفه ای فرش خاکگیری می شود.

افراد برای شستن فرش به صورت عادی، با چوب های بلند محکم بر روی فرش می زنند در این حالت ممکن است گرد و غباری روی فرش نماند اما آسیب جبران ناپذیری به فرش وارد شده و به هیچ وجه این کار توصیه نمی شود. بنابراین برای انجام مرحله خاکگیری در منزل، با قالیشویی مشورت کنید.

  • مرحله دوم : در مرحله ی دوم، توجه متخصصین بیشتر بر رنگ های به کاررفته در فرش است، در این مرحله تثبیت رنگ فرش انجام می شود.

ترفند ها و تکنیک هایی که در این مرحله انجام می شود به منظور پیشگیری از قاتی شدن رنگ های به کار فته در فرش، از بین رفتن طرح های موجود در فرش، تغییر رنگ فرش، زرد شدن ریشه و… انجام می شود.


 مطالب مفید:

هزینه قالیشویی

تخفیف ویژه قالیشویی


کارخانه قالیشویی ادیب،قالیشویی
کارخانه قالیشویی ادیب،قالیشویی

مرحله سوم : در این مرحله لکه گیری فرش انجام می شود، ابتدا لکه ها بررسی می شود و اگر لکه ای خاص و قدیمی روی فرش موجود بود، با استفاده از حلال آن تمیز شده و یا با شامپو و پاک کننده ای خاص لکه ها تمیز شده و سپس لکه بری کلی انجام می شود.

 

مرحله چهارم : در این مرحله شستشو کلی فرش و قالیشویی انجام می شود.( پس از پایان این مرحله فرش کاملا تمیز وعاری از هرگونه آلودگی و باکتری خواهد شد.)

مرحله پنجم : پس از آبکشی کلی، آبکشی اسلامی و شرعی نیز انجام خواهد شد.

قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب
قالیشویی,قالی شویی,قالیشویی آنلاین,شستشوی فرش,کارخانه قالیشویی ادیب,قالیشویی ادیب

مرحله ششم : پس از شستشوی فرشها، در درستگاه های مخصوص آبگیری فرش، تا 90% آبگیری میشوند. سپس به سالن گرمخانه هدایت و در ردیف های مرتب قرار می گیرند.

 

خدمات-قالیشویی-ادیب

تقریبا تا اینجای کار، شستشوی فرش به اتمام رسیده است مگر آن که فرش نیاز به خدمات ویژه تری داشته باشد از جمله : ترمیم ریشه، کاور ریشه، رفع پارگی فرش، رفوکاری و.. انجام خواهد شد. در غیر این صورت در این مرحله خشکشویی فرش باید با دقت انجام گیرد.

  • خشکشویی فرش: فرش اتوپرس شده و خشکشویی فرش به طور کامل انجام می شود.

 

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

QR مقاله نحوه کار قالیشویی چگونه است؟
فرش-تم-زرد

فرشهای زرد رنگ

فرشهای زرد رنگ امروزه فرشهایی با رنگهای متفاوت و زیبا بیشتر از قبل تولید میشود. فرشهایی با رنگ خاص و ویژه بیشتر مورد استقبال قرار

همایش گره طلایی در قم

همایش گره طلایی در قم

چهارمین همایش “گره طلایی” در قم برگزار شد به نقل قالیشویی ادیب ؛ در این همایش استاندار قم با اشاره به پیشرفت قابل‌ملاحظه نمایشگاه فرش

بهترین-قالیشویی-تهران

بهترین قالیشویی از دید مشتریان

بهترین قالیشویی از دید مشتریان فکر میکنید بهترین قالیشویی تهران یا ایران از منظر افراد و مشتریان کدام قالیشویی است؟ چه زمانی مشتری سازمان و

شهر-فرش-ایران-قالیشویی

شهر فرش ایران کجاست؟

شهر فرش ایران کجاست؟ به نقل قالیشویی ادیب از گزارش سرویس بازار ایسنا، فروشگاه فرش مرداس، راهکارهایی را جهت خرید فرش بررسی می کند. این

فرش-افشار-تکاب-قالیشویی

فرش افشار تکاب جهانی می شود

فرش افشار تکاب جهانی می شود به نقل قالیشویی ادیب از گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از مهر،  جعفرصادق اسکندری

حذف-لکه-چای-از-فرش-قالیشویی-ادیب

ترفند های جالب درباره فرش

ترفند های جالب درباره فرش در این مقاله ترفند های کاربردی جالبی درباره فرش بیان خواهد شد از جمله : جلوگیری از شکستگی و جمع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *