چگونه لکه روغن و چرب را از روی فرش پاک کنیم؟

در این مقاله روش هایی موثر جهت حذف تمام لکه های چرب باین می شود تا قالیشویی را با اطمینا انجام دهیم. اکثر افراد می پرسند که چگونه لکه روغن ویا چربی را برای همیشه از روی فرش و موکت پاک کنیم.
ممکن است در حین غذاخوردن ناگهان مقداری از آن روی لباسمان بریزد و این آثار ماده غذایی تبدیل به یک لکه ی چرب و روغنی گردد. چگونه امکان دارد که این لکه ها پاک شوند و آثاری از آن باقی نماند؟ قبل از هراقدامی برای شستشو، این نکته را توجه کنید که به هیچ وجه در هر مرحله از شستشوی فرش یا لباس پارچه و مواد پاک کننده را روی سطح لکه نمالید و فشار وارد نکنید.

مرحله اول:

اگر مقداری غذا یا روغن جامد روی محدوده ی آلوده است،  ابتدا تمام آن را بردارید، با قاشق  این کار را می توانید انجام دهید و کاملا سطح را تمیز کنید.

مرحله دوم:

آب گرم را با سرکه (هردو به مقدار یکسان) ترکیب کنید. سپس این مخلوط را به مدت 5 دقیقه روی قسمت مورد نظر بگذارید.   (نکته: هرگز از سرکه میوه برای شستشوی لکه استفاده نکنید. فقط سرکه سفید به عنوان پاک کننده خوب عمل می کند.) پس از انجام مرحله بالا در گام سوم نوبت به پاک کننده ها می رسد. مواد پاک کننده ای مناسب با جنس پارچه یا فرش خود بیابید و سپس از پودر آن ماده استفاده کرده و  روی محدوده ی لکه بریزید و سپس با پارچه ای مرطوب شروع به شستشو کنید. (باید به آرامی ماساژ دهید تا آسیب به پارچه و یا الیاف فرش نزنید.)  

مرحله آخر:

در این مرحله میخواهیم چک کنیم که آیا لکه پاک شده است یا خیر؟ محدوده ای که تا الان شستشو را انجام دادید با آب سرد دوباره بشویید. حالا به پارچه نگاه کنید اگر لکه کاملا برطرف شده بود که خداروشکر به نتیجه مطلوب دست پیدا کردید. اگر هم هنوز آثاری از لکه مشاهده کردید مراحل بالا را ازا بتدا دوباره تکرار کنید، این بار حتما پارچه یا فرش مانند روز اولش خواهد شد.  

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *