چگونه لکه های رنگی نوشیدنی را از فرش پاک کنیم؟(۲)

نحوه پاک کردن لکه نوشیدنیها از فرش
ژانویه 22, 2018
نکات مهم از بین بردن لکه ادرار که باید بدانیم
ژانویه 24, 2018

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/adibcar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 214

نحوه شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی از فرش یا مبل

در مقاله نحوه پاک کردن لکه نوشیدنیها از فرش به اختصار نحوه ی شستشو و قالیشویی لکه های نوشیدنی حاصل از آبمیوه های طبیعی و لکه ی آب بیان شد .تا جایی پیش رفتیم که لکه کاملا پاک شده اما کار ما تمام نشده است بلکه هنوز رطوبت حاصل از شستشو باقی است که اگر به آن توجه نشود شاید در برخی موارد از لکه خطرناک تر است.

بنابراین جهت خشکشویی فرش ابتدا با وسیله ای اطراف لکه را محدود کنید .به این ترتیب که برای مثال چهارپایه ای روی لکه گذاشته و همان طور که در شکل میبینید اطراف لکه محدود شده است.

 

میتوان در این حین از پنکه یا سشوآر نیز استفاده کرد . بدین صورت زمان خشک شدن فرش کاهش میابد.

شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی با سرکه

گام بعدی: شستشوی لکه های رنگی حاصل از چای،قهوه،شربت،شیرو…

یک بطری اسپری خالی تهیه کرده و آنرا ابتدا کاملا شستشو داده و تمیزکنید ، سپس در آن سرکه بریزید و نصف مقدارسرکه آب بریزید تا رقیق شود و کاملا این مواد را با تکان دادن اسپری ترکیب کنید.

ابتدا سرکه را در نقطه ای خارج از دید روی فرش یا مبل تست کنید . بعد از اطمینان ، روی لکه با اسپری سرکه بریزید و تقریبا نقطه ی مورد نظر را کاملا خیس کنید.اجازه دهید ۱۰ دقیقه در این حالت بماند.

سپس با پارچه ای سفید و تمیز سطح لکه را شستشو دهید.پارچه را دائما به لکه بمالید و سپس پارچه را تمیز کنید و دوباره این کار را تکرارر کنید تا لکه کاملا پاک شود.

 

شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی با نوشابه

روش دیگر جهت شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی استفاده از نوشابه است.

ابتدا سطح لکه را با آب معمولی بشویید و سپس پارچه ای برداشته و آنرا به نوشابه ترکیب کرده و سطح لکه را با آن مالش دهید و کاملا شستشو کنید.

بعد از اتمام هر کدام از روشهای بالا و پاک شدن لکه ، حتما پارچه ای جدید تهیه کرده و با آب معمولی سطح لکه را تمیز کنید تا مواد پاک کننده ای که استفاه کرده اید در فرش یا پارچه نماند.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با۲۰%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *