نحوه تمیز کردن انواع لکه از مبلمان چرم سفید
تمیز-کردن-مبل-چرک-قالیشویی-ادیب
تمیز کردن مبل سفید یا روشن
2018-07-07
جلوگیری-از-پوسیدگی-فرش-قالیشویی-ادیب
جلوگیری از پوسیدگی فرش
2018-07-10

نحوه تمیز کردن انواع لکه از مبلمان چرم سفید

مبلمان چرم از مقاوم ترین مدل مبل ها هستند با این وجود مستعد نشت لکه و جذب آنها نیز می باشند. و زمانی که مبلمان سفید نیز داریم باید اصول مهم و ضروری شستشوی مبل و تمیز کردن لکه های آن را مانند قالیشویی ها بدانیم، در غیر این صورت ممکن است مبل چرم را برای همیشه از دست بدهیم و یا لکه های همیشگی روی مبل بماند و عملا غیر قابل استفاده شود. ادامه مطلب را با ما همراه باشید تا اصول و ترفند های شستشوی مبل چرم را بیاموزیم.

شستشوی-مبل-سفید-قالیشویی-ادیب

در مقالات قبل نکات مهم نگهداری مبل سفید بیان شد و اما در این مطلب به طور جزئی نحوه تمیز کردن مبل را از هر گونه لکه توضیح خواهیم داد.

لکه هایی مانند غذای چرب، نوشیدنی ها، مدفوع و ادرار حیوانات خانگی، لکه های رنگی حاصل از میوه، لکه مدادرنگی یا ماژیک و.. روی سطح مبلمان واقعا نگران کننده است اما اگر نحوه شستشو را بدانیم و آگاهی لازم را داشته باشیم کمتر دچار اضطراب خواهیم شد و سریعا حلال و ماده پاک کننده متناسب لکه را خواهیم یافت و لکه را تمیز می کنیم.

شستشوی هر لکه مجزاست!

هر لکه ای دارای ویژگی های مختص به خود می باشد و بافت مشخص داشته و ممکن است ترکیبات لکه سخت یا سست باشد، باید با حلال و پاک کننده های متناسب با خودش شسته شود.

  • برای مثال لکه ممکن است سست و ضعیف باشد و نیازی به شستشوی عمیق و استفاده از انواع پاک کننده نباشد و اگر این نوع لکه ها را بشناسیم دیگر نیاز نیست به سختی لکه پاک شود و بدین ترتیب در وقت و هزینه صرف جویی خواهد شد.
  • و اما در برخی مواقع لکه سخت است و نیاز به استفاده و به کارگیری مستقیم ماده پاک کننده ی مورد نظر باشد و شاید استفاده از آب معمولی در ابتدای امر کار بسیار نادرستی باشد و منجربه پخش شدن لکه شود.

نحوه شستشوی لکه روغن و گریس از مبل روشن

ابتدا لکه های روغن را با پارچه خشک کنید و سپس مقدار متناسب با لکه ی ایجاد شده نوشابه روی لکه روغن بریزید و اجازه دهید مدتی روی لکه بنشیند و سپس با دستمال لکه ها را پاک کنید.

در این مدل لکه ها اگر در ابتدا که لکه روغن تازه است اقدام به پاکسازی نمایید، لکه به سختی پاک می شود.

 

مطالب مفید:

نحوه شستن لکه آب هندوانه

 

چگونه لکه ی جوهر را از مبل چرم سفید پاک کنیم؟

مقداری پنبه تهیه کرده و آنرا به الکل آغشته کنید و مستقیما روی لکه مالش دهید تا جوهر جذب پنبه شود و پاک گردد. هر اندازه غلظت لکه و سطح آن وسیع باشد باید میزان بیشتری پنبه و الکل مصرف شود.

مراقب باشید لکه آغشته به الکل را به قسمت های اطراف به اشتباه نکشید.

اگر همچنان لکه باقی بود، پنبه ای جدید برداشته و دوباره آغشته به الکل کنید و روی لکه بکشید تا لکه از بین برود.( اگر لکه خیلی عمیق است پنبه را روی لکه بگذارید و بردارید تا جوهر اضافی جذب شود و زمانی که لکه کمرنگ شد پنبه را روی لکه بکشید.)

شستن-مبل-چرم-سفید-قالیشویی-ادیب

ازبین بردن لکه های سیاه و تیره از مبل چرم سفید

همیشه مجموعه ای از لکه های تیره و چرک روی مبل ایجاد می شود که در اختیار ما نیست اما به راحتی می توان آنهارا پاک کرد.

برای تیز کردن لکه سیاه، آب لیمو و کرم تاتاری را با هم مخلوط کرده و ترکیب این مواد حالت خمیری پیدا می کند. این خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه روی لکه بگذارید و سپس با پارچه ای مرطوب روی سطح لکه بکشید و آنرا پاک کنید.

 

نکات مهم:

نکات مهمی وجود دارد که می تواند نتیجه ی شستشو را تعیین کند، بنابراین حتما به این نکات توجه کنید و آن ها را مد نظر داشته باشید.

  • قبل از هرگونه شستشو از نوع لکه و جنس مبل مطلع شوید .
  • پاک کننده هارا قبل از استفاده روی قسمتی از مبل که مقابل دید نیست امتحان کنید.
  • در حین شستشوی هر نوع مبلی به خصوص چرم، مبل را در هر مرحله ای از شستشو، زیاد خیس نکنید.
  • مبل را در حالت مرطوب زیاد نگه ندارید و بلافاصله آنرا خشک کنید.

 

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.