راه از بین بردن زردی ریشه فرش
از بین بردن زردی ریشه فرش
دسامبر 10, 2017
مشکلات فرش در مرور زمان
دسامبر 12, 2017

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/adibcar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 214

پاک کردن لکه جوهر با سرکه سفید!

در این مطلب دوراه جهت شستشوی لکه جوهر از روی پوست دست و پارچه یا فرش بیان میشود که با انجام صحیح این دوراه بهخوبی میتوان لکه جوهر را کاملا از بین بردن و قالیشویی را انجام داد.

شستشوی لکه جوهر کهنه از لباس

یکی از راه ههای از بین بردن لکه جوه از پارچه استفاده از کاغذ سمباده است (درصورتی که لکه جوهر عمیق شده باشد.) میتوان از مسواک خشن هم استفاده کرد.

زمانی که لکه جوهر کهنه است ، کاغذ سمباده را بردارید و روی لکه بشید تا آثارش نیز از بین بردو البته این کار باید پس از امتحان روشهای شستشوی لکه جوهر باشد که در مقالات گذشته بیان کردیم.

 

روش شستشو لکه جوهر از پارچه

خمیر دندان که خاصیت ژله ای نداشته باشد را روی پارچه گذاشته و پارچه را روی لکه بکشید تا کاملا پاک شود..
روش دیگر از بین بردن لکه جوهر از پارچه استفاده از سرکه است، لکه را در سرکه سفید بخیسانید و بگذارید کاملا خشک شود.(سرکه خاصیت اسیدی دارد و جوهر را از بین میبرد.)بعد از اینکه پارچه مدتی در سرکه بود آنرا با آب معمولی شستشو دهید تا سرکه در آن نماند.

 

نحوه شستشو لکه جوهر از روی پوست

اگر لکه جوهر روی پوست دست وپا و… ریخت نگران نباشید، حین شستشو لکه همان لحظه ممکن است  نتایج خوبی دریافت نکنید اما در طول زمان  با استفاده از روش های زیر حتما لکه پاک میشود (حتی اگر در طول روز چندبار دستتانتانرا بشویید لکه کم کم پاک میشود.اما در مواردی دیده شده که افراد به مهمانی دعوت هستند یا به هر علتی دیگر میخواهند به سرعت آثار جوهر از دستشان از بین برود.). برای شستشو جوهر از دست ، یک محلول آب و صابون را تهیه کرده و پنبه ای بردارید و لکه را پاک کنید..

میتوانید از استون هم برای کمتر کردن آثار جوهر استفاده کرد..

 

“واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب”

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.