نحوه حذف قیر از روی فرش در منزل

قیر ماده ای بسیار بادوام و چسبنده است و زمانی که حتی قطره ای از آن روی فرش بریزد شاید بسیار نگران شویم و با خود بگوییم دیگر فرشمان از دست رفته است. اما برای هرکاری همیشه راهی وجود دارد و ما هم روش قالیشویی اینگونه لکه ها را  توضیح خواهیم داد. ( روش های شستشوی بیان شده در این مقاله را میتوان برای شستشوی لکه های چسبنده مانند موم ، چسب و … نیز استفاده کرد.)
بنابراین اگر مقداری از قیر را به طور تصادفی روی فرش خود ردیابی کردید این نگرانی قابل درک  و حقیقی است. اما همانطور که گفته شد خوشبختانه چندین راه برای حذف قیر از فرش وجود دارد. به طور خلاصه باید سریعا اقدام به شستشوی قیر کنید و ابتدای عملیات شستشو، لکه را کاملا حذف خواهید کرد و در ادامه باید آثار و لکه های تیره به جای مانده از قیر را پاک کنیم و سپس شستشوی فرش و در آخر خشکشویی فرش.

سریعا قیر را از فرش جدا کنید!

با هر وسیله ای که در دست دارید از جمله قاشق و یا چاقو قیر را از فرش حذف کنید .(هر چه زمان بیشتر بگذرد پاک کردن لکه به مراتب سخت تر و غیر ممکن می شود.) تا جایی که قسمت قابل توجه قیر برداشته شود و تنها اثار آن باقی بماند کار را ادامه دهید. به اندازه سطح لکه توجه کنید و به همان ابعاد یخ تهیه کنید و یخ را در کیسه ای ریخته و روی لکه بگذارید. (در مرحله قبل اگر قیر از سطح فرش جدا نمی شد و از حالت مایع خارج شده بود میتوانید با یخ عمل حذف را سرعت ببخشید.) اجازه دهید پنج دقیقه یخ روی لکه بماند. (تا زمانی که لکه کاملا سخت و سفت شود.)   در این لحظه شما لکه را فریز کرده اید و با استفاده از چاقو میتوانید تکه تکه لکه را از سطح مورد نظر جدا کنید. (در این مرحله با دقت به اینکه به فرش و الیاف آن آسیب نرسد با لبه ی نرم چاقو روی سطح بکشید و تراش دهید تا آثاری از لکه باقی نماند.فقط مراقب باشید بیش از حد فشار وارد نکنید تا باعث ساییدن فرش گردد.)

حالا نوبت به شستشوی لکه تیره به جای مانده از قیر است!

این مطلب را در مقاله بعدی ما مطالعه کنید.

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد.

ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با ۲۰%تخفیف ارائه می گردد.

ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج ، شهریار و تبریز صورت می گیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید.

… واخد تحقیق و توسعه کارخانه قالیشویی ادیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *